SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Pınar Damar Davasında Tanık İfadeleri Ve Mahkeme Kararı Açıklandı

Pınar Damar'ın ağaçlık alanda ölü bulunma olayıyla ilgili olarak, tutuklu sanık Metin Aydın'ın "nitelikli cinsel saldırı," "kadına karşı kasten öldürme," ve "cebir kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçlarından yargılanması devam ediyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

Bakırköy 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, sanık Metin Aydın ve tarafların avukatları hazır bulundu. Ayrıca, hayatını kaybeden Pınar Damar’ın ailesi de duruşma salonunda yer aldı.

Duruşmada tanık olarak dinlenen E.A, maktul Pınar Damar ile ilkokuldan arkadaş olduklarını belirterek, “Sanık ile maktulün akrabalık ilişkisi dışında bir ilişkisi yoktur. Pınar ile sanığın konusunun geçtiği özel konuşmalarımız olmadı.” dedi.

Tanık B.B. de Damar’ın çocukluk arkadaşı olduğunu kaydederek, “Pınar Damar’ın sanık Metin’i sevgilisi gibi görme ya da bu tarz ilişkilerinin olması gibi bir durum yoktur. Pınar sanığı ağabey ya da baba gibi görüyordu.” diye konuştu.

İLGİLİ HABER Edirne’de Boşanma Aşamasındaki Eşi Tarafından Silahla Vurulan Kadın Öldü
Pınar Damar'ın ağaçlık alanda ölü bulunma olayıyla ilgili olarak, tutuklu sanık Metin Aydın'ın "nitelikli cinsel saldırı," "kadına karşı kasten öldürme," ve "cebir kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçlarından yargılanması devam ediyor.

Söz verilen sanık Aydın’ın avukatı Servet Altundağ, aleyhe olan tanık beyanlarını kabul etmediklerini ifade ederek, “Maktul olay yerinde 39 saat kalmıştır. Ölümünden sonra da istismara uğrama ihtimali vardır. Bu hususun araştırılmasını, keşif yapılmasını ve olay yerinde tespit edilen çakmak, peçete gibi materyallerde inceleme yapılmasını talep ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, dosya kapsamı ve mevcut delil durumunu dikkate alarak sanık avukatının taleplerinin reddine karar verdi.

Dava dosyasının mütalaasını hazırlaması için cumhuriyet savcısına gönderilmesine karar veren heyet, sanık Aydın’ın tutukluluk halinin devamına hükmetti.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Bağcılar’da 19 Temmuz 2022’de ağaçlık alanda ölü bulunan Pınar Damar’la ilgili ablası müşteki Kezban Bahar Damar tarafından kayıp başvurusunda bulunduğu anlatılıyor.

İddianamede, sanık Metin Aydın’ın gece saatlerinde aracıyla geldiği yere maktulün cesedini bıraktığı kaydediliyor.

Sanığın savcılıktaki savunmasında, maktule karşı cinsel saldırıda bulunmadığını öne sürdüğü, ancak Adli Tıp Kurumu raporunda maktulün eteğinde bulunan lekede tespit edilen DNA ile Metin Aydın’ın DNA’sının eşleştiğine yer veriliyor.

İddianamede, sanık Metin Aydın’ın, “nitelikli cinsel saldırı”, “kasten öldürme” ve “cebir kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 4 yıldan 10 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler