SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Sele Kapılan 2 Çocuğun Ölümüyle İlgili 6 Kişi Hakkında Soruşturma

Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde, 25 Haziran 2021'de sele kapılan 2 çocuğun ölümüne ilişkin 6 kişi hakkında soruşturma izni verildi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Ergene İlçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde sele kapılan Mustafa Aslan (13) ile Burak Önder’in (9) ölümüyle ilgili Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Ergene Belediyesinin asli kusurlu bulunmasının ardından Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığınca aralarında Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in de bulunduğu 6 kişi hakkında İçişleri Bakanlığından soruşturma izni istendi.

Bakanlık yapılan çalışmaların ardından 6 kişi hakkında soruşturma izni verdi.

Ergene ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde, 25 Haziran 2021’de derenin taşması sonucu bölgede oyun oynayan Burak Önder, kardeşi Barış Önder ve arkadaşları Mustafa Aslan, sele kapılmıştı. Kanalizasyon künkleri içinde yaklaşık 500 metre ilerleyen çocuklar, dere yatağına sürüklenmiş, Burak Önder ile Mustafa Aslan hayatını kaybederken, Barış Önder çevredekiler tarafından kurtarılmıştı.

İLGİLİ HABER Trafik Kazasında Yaralanan ÇOMÜ Öğrencisi Hastanede Yaşamını Yitirdi
Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde, 25 Haziran 2021'de sele kapılan 2 çocuğun ölümüne ilişkin 6 kişi hakkında soruşturma izni verildi.

Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında İstanbul Teknik Üniversitesinden Dr. Murat Kuruoğlu, Dr. Fethi Kadıoğlu ve Dr. Oral Yağcı’dan oluşan bilirkişi heyeti, 10 Şubat 2022’de olay yerinde inceleme yapmış, hazırlanan raporda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün asli kusurlu olduğu kaydedilmişti.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler