Coronavirus (Covid-19)

  • 63,189,284Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,467,317Ölü Sayısı
  • 18,029,854Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 16:45

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

CHP eğer CNN Türk'ü boykot ederse büyük akılsızlık eder...

#CHP’nin CNN Türk’ü boykot kararı alacağına yönelik haberlerin ardından #CNNBoykot etiketi #Twitter’da Türkiye gündeminin ilk sırasına yerleşti.

CHP eğer CNN Türk'ü boykot ederse büyük akılsızlık eder...

HaberX Akşam Sohbetleri 5 Şubat 2020 tarihli yayını

Gündemde öne çıkan başlıklar HaberX Genel Yayın Yönetmeni Cemil Barlas ve Yayın Sorumlusu Tansu Tomak tarafından yorumlanıyor.

Program, hafta içi her gün https://www.haberx.com  ve HaberX YouTube kanalından canlı olarak yayınlanmakta

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

---Van’ın Bahçesaray ve Çatak ilçeleri arasında, 24 saat içinde iki çığın düşmesi sonucunda toplam 33 kişinin yaşamını yitirdi

---CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: Rejim Şubat sonuna kadar geri çekilmezse Türkiye bu işi bizzat yapmak zorunda kalacaktır. Bazıları 'Sizin Suriye topraklarında ne işiniz var?' diyor. Adana mutabakatı var biz bu mutabakat için oradayız. Suriye'de anlaşmalara uyulmuyor. Önceki gün askerlerimize yapılan saldırı Türkiye açısından Suriye'de yeni bir dönemin miladıdır. Türk askerinin kanının aktığı yerde hiçbir şeyin aynı şekilde devam etmesine izin veremeyiz.

---İlker Başbuğ’un geçen hafta özel bir televizyon kanalında sarf ettiği “26 Haziran 2009’daki kanun teklifini getiren siyasiler araştırılsın” sözlerine tepki gösteren Erdoğan, TBMM’deki AKP milletvekillerine seslenerek, “Parlamento’nun hukukunu korumak üzere hepiniz dava açmalısınız” dedi.

---Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Ofisi Program Yöneticisi Prof. Dr. Toker Ergüder, yeni tip koronavirüs salgınıyla ilgili, "Maskeler sizin başkasından virüs almanızı engellemiyor. Maskeler, hastalığınızın damlacık yoluyla başkalarına bulaşmasını önlüyor. O yüzden biz genel topluma maske takmayı çok önermiyoruz" dedi.
Sağlık Bakanı Koca, "Yarından itibaren bütün uluslararası uçuşlarda gelen yolculara yönelik termal kamera uygulamasına geçilecek" dedi.
Çinli doktorlar, koronavirüsün anne aracılığıyla doğmamış çocuğa geçme ihtimalinin bulunduğunu açıkladı. Doktorlar, Vuhan'da böyle bir vaka tespit ettiklerini belirtti.

---Cumhuriyet Halk Partisi’nin CNN Türk’ü boykot kararı alacağına yönelik haberlerin ardından #CNNBoykot etiketi Twitter’da Türkiye gündeminin ilk sırasına yerleşti.

---Araştırma Şirketi SONAR'ın anketine göre, vatandaşların yüzde 53.7'si Kanal İstanbul projesinin yapılmaması gerektiğini düşünüyor. Projeyi onaylayanların oranı ise yüzde 35.9.

---Avrasya Tüneli geçiş ücretine yüzde 56 zam gelmesi, Avrasya Tüneli'nden geçişleri azaltırken köprüler alternatif ve daha ucuz güzergah olarak yoğun trafik yaşamaya başladı.

---Yükseköğretim Kurumları Sınavı başvuruları yarın başlayacak
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı için başvuruların yarın başlayacağını duyurdu. Her sınav için başvuru ücreti 70 TL. Başvurular 3 Mart’ta sonlanacak.

---World Population Review sitesine göre Ukrayna nüfusunun % 46.24’ü erkek, % 53.76’sı ise kadındır. 1990’da 51.4 Milyon, 2013’te 45.55 Milyon olan nüfusta azalma devam etmekte olup 2050 yılında 36 Milyon kişiyle dünyanın en kalabalık 56. ülkesi olması beklenmektedir. 2018’de nüfus değişimi -% 0.48 olmuştur.

---İstanbul'un en kalabalık 10 ilçesinin nüfus toplamı, Avrupa'da Danimarka, Estonya, İrlanda, Hırvatistan, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Slovenya, Slovakya, Finlandiya, İzlanda, Lihtenştayn, Norveç, Karadağ, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Andorra, Kosova, San Marino, Bosna Hersek ve Moldova'yı geride bıraktı.

Devamını Oku
HaberX Akşam Sohbetleri 5 Şubat 2020 tarihli yayını

CHP’nin CNN Türk’ü boykot edeceğine dair haberler sosyal medyada gündem oldu

Cumhuriyet Halk Partisi’nin CNN Türk’ü boykot kararı alacağına yönelik haberlerin ardından #CNNBoykot etiketi Twitter’da Türkiye gündeminin ilk sırasına yerleşti.

Dün çeşitli internet sitelerinde yer alan haberlerin ardından DW Türkçe’ye konuşan CHP Parti Meclisi Üyesi Erdal Aksünger, konunun uzun süredir Parti Meclisi’nde konuşulduğunu söyledi ve kendisinin de bir aydır CNN Türk’e çıkmadığını belirtti.

Aksünger, partinin böyle bir karar alabileceğini, bunun yeni bir uygulama olmayacağını söyledi:

“ Belli bir yayın politikası içinde objektif yayın politikalarını gütmeyen yayın mecraları ile ilgili alınmış karar vardı. Uymaya çalışıyorduk.”

Konuyu ilk olarak gündeme getiren Odatv, haberlerin ardından CNN TÜRK Genel Müdürü Murat Yancı’nın CHP’den randevu aldığını, bugün öğlen Ankara'da CHP Basından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan'la bir görüşme yapacağını yazdı.

Çok sayıda Türk kullanıcı, İngilizce yazdıkları tweetlerde CNN International ve CNN'in Twitter hesaplarını da etiketleyerek CNN Türk'e dair şikayetlerini aktardı.

Devamını Oku
CHP’nin CNN Türk’ü boykot edeceğine dair haberler sosyal medyada gündem oldu