Coronavirus (Covid-19)

  • 161,080,581Coronavirus Vaka Sayısı
  • 3,345,018Ölü Sayısı
  • 17,886,281Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 05:00

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

OHAL komisyonuna yapılan başvuruların yüzde 33'ü incelendi

15 Temmuz darbe girişiminden sonra ilan edilen olağanüstü hâl (OHAL) döneminde kanun hükmünde kararnamelerle #KHK meslekten ihraç edilenlerin başvurduğu Meclis OHAL İşlemleri İnceleme Komisoyonu son verilerini paylaştı.
Yapılan yazılı açıklamada, bugüne kadar 120 bin kişi ve kuruluşun komisyona başvurduğu, Aralık 2017’de başlayan incelemelerle toplamda 42 bin başvuru dosyasının karara bağlandığı belirtildi.

#OHAL Komisyonuna yapılan başvuruların şu ana kadar yüzde 33’ü değerlendirmeye alınmış durumda.

Değerlendirmeye alınan başvuruların ise yüzde 7'si kabul edildi ve bu başvuruların sahiplerinin işe iadesine ya da kapatılan kurumların yeniden açılmasına hükmedildi.

Devamını Oku
OHAL komisyonuna yapılan başvuruların yüzde 33'ü incelendi

KHK'yla ihraç edilen doktorlara çalışma yasağı yeniden görüşülecek

#KHK'yla ihraç edilen ve güvenlik gerekçesiyle atanamayan doktorlara çalışma yasağı getiren madde, komisyonda yeniden görüşülecek.
Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilen doktorların çalışmasına sınır getiren düzenleme #Meclis Sağlık Komisyonu'nda yeniden görüşülecek.
#NTV'nin aktardığı habere göre, bugünkü komisyon toplantısında muhalefet partilerinin talebi üzerine maddenin yeniden görüşülmesine karar verildi.

Komisyon Başkanı Şenel Yediyıldız, bir önceki gün 5'inci maddenin oylamasında yaşanan tartışmalara değindi, "Arzu etmediğimiz olaylar oldu. Bunun telafisi için gruplara söz veriyorum" dedi.

Devamını Oku
KHK'yla ihraç edilen doktorlara çalışma yasağı yeniden görüşülecek

Nuriye Gülmen serbest bırakıldı

Hakkında arama kararı olduğu gerekçesiyle dün akşam gözaltına alınan Nuriye Gülmen serbest bırakıldı.
#KHK ile ihraçlara karşı Yüksel Caddesi'nde yaptığı eylemler ile bilinen, 324 gün de açlık grevi yapan Nuriye Gülmen, dün akşam saatlerinde hakkında arama kararı olduğu gerekçesiyle BelkoAir otobüsünden indirilerek gözaltına alınmıştı.
Sağlık sorunları halen devam etmesine karşın gözaltında su ve şeker verilmediği ifade edilen Gülmen, geceyi gözaltında geçirmişti.

Gülmen, sabah saatlerinde ifade vermesinin ardından serbest bırakıldı

Devamını Oku
Nuriye Gülmen serbest bırakıldı

Emekliye bayram ikramiyesine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan onay

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 yeni üniversite kurulmasını öngören ve uyum yasalarını #KHK ile hayata geçirmeyi sağlayan torba yasayı onayladı.

Torba yasa içerisinde vergi ve prim borçlarının yapılandırılması, emeklilere dini bayramlar öncesi ikramiye ödenmesi gibi düzenlemeler de yer alıyor.

Devamını Oku
Emekliye bayram ikramiyesine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan onay