Coronavirus (Covid-19)

  • 21,068,345Coronavirus Vaka Sayısı
  • 757,440Ölü Sayısı
  • 6,391,069Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 07:30

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

2019 MSÜ Başvuru tarihi ne zaman? 2019 MSÜ Başvuru Şartları Neler? Askeri Üniversite Sınavları 2019

#sosyalmedya #Afrin #papa #antartika

2019 MSÜ başvuru şartları neler? ÖSYM 2019 yılı  MSB MSÜ sınavı başvuruları ne zaman? MSÜ askeri öğrenci alımı nasıl yapılacak? Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci başvurusu yaş şartı kaç olacak? MSÜ sınav ücreti ve başvuru ücreti ne kadar olacak? MSÜ sınavında hangi konulardan soru çıkacak? Bütün bu soruların cevabını sizler için haberimizin devamında cevaplıyoruz.

 

MSÜ NEDİR? MSÜ’NÜN AÇILIMI

 

Milli Savunma Üniversitesi, 31 Temmuz 2016 tarihinde Millî Savunma Bakanlığı’na bağlı olarak kurulan askerî yükseköğretim kurumudur. MSÜ’nün açılımı “Milli Savunma Üniversitesi” şeklindedir. Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması ve Milli Savunma Üniversitesi Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair» 669 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 25 Temmuz 2016 tarihinde Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) kurulmuştur. 

MSÜ BAŞVURU VE SINAV TARİHİ

.

.

Haberin tümünü okumak için tıklayınız

 

Devamını Oku
2019 MSÜ Başvuru tarihi ne zaman? 2019 MSÜ Başvuru Şartları Neler? Askeri Üniversite Sınavları 2019

Papa: Resmi davet gelirse Kuzey Kore'ye giderim

Katoliklerin dini lideri Papa Francis resmi davet gelmesi halinde Kuzey Kore'yi ziyaret edebileceğini söyledi.

Güney Kore haber ajansı Yonhap'ın haberine göre, #Papa'nın açıklaması #Vatikan'da Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in'le gerçekleştirdiği görüşmede yapıldı.
Habere göre 9 günlük Avrupa turu kapsamında Vatikan'ı ziyaret eden Güney Kore lideri Moon, görüşmede Papa'ya Kuzey Kore'nin başkenti Pyongyang'ı ziyaret etmesi için Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'dan gelen sözlü daveti iletti.

Güney Kore Devlet Başkanlığı yetkilisi Yoon Young-chan, Papa'nın bu sözlü davete "Eğer bana resmi davet gelirse ben buna kayıtsız şartsız yanıt veririm ve (Pyongyang'a) gidebilirim" dediğini aktardı.

Güney Koreli yetkililer daha önce Kuzey Kore lideri Kim'in Papa'yı ülkeye davet etme isteğinde olduğunu duyurmuştu.

Şu ana kadar hiçbir Papa, Kuzey Kore'ye gitmedi.

Papa ayrıca Moon'un, Kore Yarımadası'nda barışı sağlama yolundaki çabalarını da övdü.

Devamını Oku
Papa: Resmi davet gelirse Kuzey Kore'ye giderim

Papa Francis: Şeytan fazla mesai yapıyor

Katoliklerin ruhani lideri #Papa Francis, şeytanın Katolik Kilisesi'ni yıkmak için çok çalışıp fazla mesai yaptığını söyledi.
Papa, cinsel istismar skandalıyla kilise içindeki krizlerden sorumlu tuttuğu şeytanı yenmek için tüm Katoliklerden ekim ayı boyunca her gün özel bir dua okumalarını istedi.
Şeytanı bir fikir, temsil veya sembol olarak görmediğini, gerçek olduğunu daha önce sıkça dile getiren ruhani lider, nisan ayındaki bir bildirisinde şeytanı soyutlaştırmanın insanoğlunu daha da savunmasızlaştırdığı yorumunda bulunmuştu.
Katolik Kilisesi uluslararası çapta cinsel taciz skandalıyla mücadele ederken diğer yandan kilise içindeki liberallerle muhafazakarlar arasındaki görüş ayrılığı Vatikan'da çalkantıya neden olmuştu.

Devamını Oku
Papa Francis: Şeytan fazla mesai yapıyor