Coronavirus (Covid-19)

  • 245,254,429Coronavirus Vaka Sayısı
  • 4,978,151Ölü Sayısı
  • 17,951,599Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 03:35

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

Yaz neşesi TikTok YazFest ile geliyor

Dünyanın önde gelen kısa video uygulaması TikTok, yaz sıcaklarına serinletici bir mola vermek için YazFest 2021 festivalini başlatıyor. 

Yazın pozitif enerjisinden ilham alan TikTok YazFest 2021 moda, güzellik, DIY (Kendin Yap), yemek, eğitim ve müzik gibi birçok alanda eğlenceli ve yaratıcı içerikler sunacak. TikTok, milyonlarca içerik üreticisi ve özgün video içerikleriyle yaz mevsiminin tüm neşesini dijital dünyaya taşıyacak. Yaratıcı ve özgün içerikler, #YazRengi #YazGünlüğü #BayramHavası #YazŞarkıları etiketleriyle paylaşılacak.

9 Temmuz’da başlayacak olan ilk etkinlik #YazRengi etiketiyle kullanıcılarla buluşacak. Bu etkinliğin ana teması moda ve güzellik olacak. Yaz renklerinin temel alınacağı etkinlik All Magazine ile ortaklaşa yürütülecek. 

Açık mavi, sarı, pembe ve yeşilin farklı  renk tonlarının kullanılacağı etkinlikte  görsel materyallerde bu tonlar baz alınacak ve proje için birbirinden farklı müzik ve teknikler kullanıcının beğenisine sunulacak.

All Magazine TikTok'un uygulama içerisinde yer verip, kullanıcılarını yönlendirebileceği 2021 yaz trendleri hakkında bir rapor hazırlayacak. #YazRengi etiketi altında moda editörleri tarafından oluşturulmuş olan videolar da paylaşılacak.

16 Temmuz’da #YazGünlüğü etiketiyle başlayacak olan etkinliğin odağında ise günlük yaşama ilişkin püf noktalar yer alacak. İçerik üreticileri, bu etiketin altında yaz mevsimine uygun lezzetli ve fit yemek tarifleri, form korumak için egzersiz ve beslenme önerileri ve DIY (kendin yap) konulu içerikler üretecekler.

Türk Kızılay’dan YazFest’e destek

YazFest’e Türk Kızılay da video paylaşımlarıyla destek verecek. Videolar Covid-19’a karşı yaz döneminde ve yaz seyahatlerinde alınması gereken önlemlerle ilgili bilgilendirici nitelikte olacak. #YazGünlüğü etiketiyle paylaşılacak videoda maske, sosyal mesafe ve hijyen gibi önlemlerden bahsedilirken, #BaharHavası etiketiyle paylaşılacak diğer videoda seyahat tedbirlerine ilişkin tavsiyelerde bulunulacak.

19 Temmuz itibariyle de TikTok’ta #BayramHavası esecek! Aile sıcaklığı, nostalji, bayram merasimlerine ilişkin içimizi ısıtacak ve bize sevdiklerimizle olmanın değerini hatırlatacak vloglar bu etiketin altında toplanacak.

30 Temmuz’da ise festival #YazŞarkıları etiketiyle yeni bir havaya bürünecek. Yazın vazgeçilmezi olan kıpır kıpır ve bizi adeta dansa davet eden hareketli şarkılar, bu etiketin altında bir araya gelecek. Öte yandan içerik üreticileri seslendirdikleri şarkılar ve çaldıkları enstrümanlarla yaz coşkuşunu TikTok’a getirecek. Bu etkinliğe bazı sürpriz ünlüler de kendi şarkılarıyla destek verecek. TikTok, YazFest ile yaz neşesini doruklara çıkaracak.

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Devamını Oku
Yaz neşesi TikTok YazFest ile geliyor

EKMEKSİZ DİYET OLMAZ

Ülkemizdeki tahıl tüketiminin başında ekmek gelmektedir. Fakat günümüzde tüketiminden en çok korktuğumuz besin ekmek.

Diyet yapmaya karar veren insanlar ilk olarak beslenmelerinden ekmeği çıkartıyor. Ekmek yemeden kilo verme söz konusu olduğunda sağlık ikinci plana atılıp zayıflama odaklı çaba gösteriliyor.

EKMEKSİZ DİYET OLMAZ

 

beslenme #sağlık #diyet #diyetisyen #nutritionist #bursadiyetisyen #happyday #healthyfood #healthybreakfast #ramazan #kilovermekistiyorum #diyetisyenmerkezi #onlinediyet #bursa #onlinediyet #yaz #happyday #motivasyon #motivasyonsözleri #gününsözü #nutrition #cleaneating 

 

Devamını Oku
EKMEKSİZ DİYET OLMAZ

Yeme Bozukluğu: Anoreksiya Nervoza

Anoreksiya nervoza, fazla kilolu olma endişesinden dolayı olabildiğince az yemek yeme ya da bazı zamanlarda hiç yemek yememe hastalığıdır.

Yeme Bozukluğu: Anoreksiya Nervoza

#beslenme #saglık #diyet #diyetisyen #nutritionist #bursadiyetisyen #happyday #healthyfood #healthybreakfast #ramazan #kilovermekistiyorum #diyetisyenmerkezi #bursa #onlinediyet #yaz #happyday #motivasyon #motivasyonsösozleri #gunünsözü #nutrition #cleaneating #AnoreksiyaNervoza

Devamını Oku
Yeme Bozukluğu: Anoreksiya Nervoza

bugün ki konumuz ÇİKOLATA

Eveet, bugün ki konumuz ÇİKOLATA
Danışanlarıma en çok neyden vazgeçemiyoruz diye sorduğumda %80 çikolata cevabını alıyorum .
Peki çikolata gerçekten çok zararlı mı?
Hangi çikolatayı tüketmeliyiz?
Neden özellikle bitter çikolata öneriyoruz? Hiç düşündünüz mü?
Çoğunuz bitter çikolatanın kalorisinin daha az olduğunu düşünüyordur eminim. Ama maalesef neredeyse sütlü, bitter ve beyaz çikolatanın kalorisi aynı.
Peki neden bitter?
Öncelikle çikolataya anlam katan öğenin kakao olduğunu belirteyim.
Kakao çok güçlü bir antioksidan madde, yüksek miktarda kakao içeren bitter çikolata bu yüzden diğer çikolatalara göre daha sağlıklı kalıyor, aynı kaloride daha yüksek antioksidan madde almak istemez miyiz? Tabii ki isteriz 
Ayrıca beyaz çikolatanın kakao içermediğini belirteyim.
Bu yüzden çikolata tercih edeceksek tercihimiz en az %60 kakaolu bitter olmalı
Tabii ki tüketim miktarı ve sıklığına dikkat ederek .
Her gün bir paket yerine, haftada 2-3 gün 2 kare bitter çikolata yenebilir.

.
.
.
.
.
#beslenme #sağlık #diyet #diyetisyen #nutritionist #bursadiyetisyen #happyday #healthyfood #healthybreakfast #ramazan #kilovermekistiyorum #diyetisyenmerkezi #onlinediyet #bursa #onlinediyet #yaz #happyday #motivasyon #motivasyonsözleri #gününsözü #nutrition #cleaneating #çikolata #diyetteçikolata #bitterçikolata

Devamını Oku
bugün ki konumuz ÇİKOLATA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendi sesiyle hazırlanan videoda Bilecik’e de yer verildi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendi sesiyle hazırlanan videoda Bilecik’e de yer verildi.
Doğumunun 408. yılında seyyah Evliya Çelebi’nin anıldığı ve AK Parti icraatlarına yer verilen reklam filminde, Cumhurbaşkanı Erdoğan da yer aldı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal medyadan paylaştığı AK Parti için hazırlanan reklam filmi büyük ilgi gördü. Erdoğan, videoyu #YazKocaSeyyah, sen ben değil biz diyenleri, anlat daha nice asırlara.Türkiye için ileri, daha ileri" notuyla paylaşırken, videoda Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi görsellerine de yer verildi. Erdoğan’ın kendi sesiyle çekilen reklam videosunda "Yaz ey koca seyyah gördükleri, Enderun misali meslek eğitim kurumları" sözünü söylediği sırada Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinin görüntüleri yer aldı.
(İHA)

Devamını Oku
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendi sesiyle hazırlanan videoda Bilecik’e de yer verildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendi sesiyle hazırlanan videoda Bilecik’e de yer verildi

AK Parti'den yeni reklam filmi: Yaz koca seyyah

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın, sosyal medyadan paylaştığı AK Parti için hazırlanan reklam filmi büyük ilgi gördü. AK Parti'nin sosyal medya hesabı Twitter'den paylaştığı reklam filmini retweet eden Başkan Erdoğan, videoyu "#YazKocaSeyyah, sen ben değil biz diyenleri, anlat daha nice asırlara… Türkiye için ileri, daha ileri." notuyla paylaştı.
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Devamını Oku
AK Parti'den yeni reklam filmi: Yaz koca seyyah