SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Hamas’ın Esir Aldığı Bir Kadınla İki Çocuğu Serbest Kaldı

Gazze’deki Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından esir alınan Yahudi yerleşimci kadınla iki çocuğunu serbest bıraktıkları belirlendi. Katar merkezli Al Jazeera ise bu görüntüleri tüm dünyaya yayınladı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Katar merkezli Al Jazeera kaynaklarından alınan son bilgilere göre; Kassam Tugayları, çatışmalar esnasında esir aldıkları bir Yahudi yerleşimci kadınla iki çocuğunu serbest bıraktı. Al Jazeera, kadın ile çocuklarının serbest bırakılma anına ilişkin görüntüleri yayınlarken arkadan çekimde kadın ve bir çocuğu görünürken diğerini kucağında taşıdığı belirlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’da gün içerisinde yaptığı diplomatik temaslarda, Hamas‘ın elindeki İsrailli rehineler için devreye girmişti. Erdoğan’ın Hamaslı yetkililer ile Ankara’da görüşmeler yaptığı öğrenilmişti.

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’e “Aksa Tufanı” adıyla kapsamlı operasyon başlatmış Gazze’den İsrail yönüne binlerce roket atılırken, Filistinli silahlı gruplar Gazze-İsrail sınırındaki Beyt Hanun-Erez Sınır Kapısı’na baskın düzenleyerek burayı ele geçirmişlerdi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler