SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

DGS Ek Tercih Sonuçları Açıklandı

Öğrencilerin merakla beklediği Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih sonuçları, ÖSYM tarafından 10 Ekim 2023 Salı günü açıklandı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Sınavı başarıyla tamamlayarak bir yükseköğretim programına yerleşme hakkı kazanan adaylar, sonuçlarını https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile sorgulayabilecekler.

DGS ek yerleştirme işlemleri 29 Eylül ile 4 Ekim 2023 tarihleri arasında alınmış, yerleştirme sonuçlarına göre kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri 13-19 Ekim 2023 tarihleri arasında ilgili üniversiteler tarafından gerçekleştirilecek.

DGS Ek Yerleştirme Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Sınava katılan adaylar, sonuçların erişime açılmasıyla birlikte https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle sınav sonuçlarını öğrenebilecekler.

İLGİLİ HABER 13 Okulda “Çorba ve Meyve Günü” Etkinliği
Öğrencilerin merakla beklediği Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih sonuçları, ÖSYM tarafından 10 Ekim 2023 Salı günü açıklandı.

DGS ek yerleştirme sonuçları ekranı – TIKLA

DGS Ek Yerleştirme Kayıtları Ne Zaman?

Bir yükseköğretim programına yerleşen adaylar, kayıt işlemlerini 13-19 Ekim 2023 tarihleri arasında ilgili üniversiteler tarafından gerçekleştirecekler.

E-kayıt yapmak isteyen adaylar ise Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunulan “Üniversite E-Kayıt” uygulamasını kullanarak, 13-16 Ekim 2023 tarihleri arasında elektronik kayıt işlemlerini tamamlayabilecekler.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler