SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Milli Eğitim Bakanı: “İstihdam Ettiğim Öğretmeni Görmek Zorundayım”

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamalarındaki mülakat uygulamalarına yönelik tartışmalara açıklık getirdi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Bakan Tekin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim öncesindeki taahhüdünün ardından mülakatların devam edeceğini belirtmiş ve bu konuda yapılan eleştirilere yanıt vermişti.

NTV’nin sorularını yanıtlayan Tekin, “Siz nasıl çocuğunuzu bir okula yazdırırken öğretmeni görüyorsanız, ben de size mahcup olmamak için istihdam ettiğim öğretmeni görmek zorundayım. Bundan daha doğal bir şey yok ve ben size açık çek veriyorum. Objektiflik için adillik için ne gerekiyorsa bu tedbirleri alalım diyorum.” ifadelerini kullandı.

Mülakat sistemine ilişkin değişikliklerin olacağını belirten Bakan Tekin, “Aday kimin huzurunda mülakata gireceğini bilmiyor. Jüri üyeleri kimin mülakata gireceğini bilmiyor. Aday cevaplarını sınavın son 5 dakikası kağıda yazıp ‘Şunları söyledim’ diye altına imza atıyor ve kamera kaydı alacağız. Hatta bunun dışında öneriniz varsa objektif olduğuna, adil olduğuna inanıyorsanız getirin onu da uygulayalım. Buna neden itiraz ediyor insanlar anlamıyorum. Neden kul hakkı yiyeyim. Tanımadığım birisi için neden beddua alayım.” şeklinde konuştu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler