SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Sultangazi Belediyesi’nden Adıyaman’a Anaokulu

Sultangazi Belediyesi, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adıyaman'da anaokulu inşa edecek.

Yayınlanma:
ABONE OL

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Sultangazi Belediyesi depremlerden en çok etkilenen illerden biri olan Adıyaman’a desteğini sürdürüyor.

Bu kapsamda Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, Adıyaman’da belediyenin inşa ettiği konteyner yaşam alanını ziyaret ederek, depremzede vatandaşlarla bir araya geldi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dursun, felaketin yaşandığı günden bu yana bölgeden hiçbir yardımı esirgemediklerini aktardı.

İLGİLİ HABER 13 Okulda “Çorba ve Meyve Günü” Etkinliği
Sultangazi Belediyesi, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adıyaman'da anaokulu inşa edecek.

Felaketin üzerinden aylar geçse de acıların hala çok taze olduğunu belirten Dursun, “Yardımlarımızı düzenli olarak şehrimize ulaştırıyor, depremzede kardeşlerimizin üzerinden yardım elimizi çekmiyoruz. Konteyner yaşam alanımızda kardeşlerimizin daha iyi şartlarda yaşaması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Allah bizleri bir daha böyle bir acıyla sınamasın.” ifadelerini kullandı.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından şehirde anaokulu ihtiyacı olduğunun iletilmesi üzerine harekete geçtiklerini aktaran Dursun, bölgedeki Altınşehir Anaokuluna ek olarak, 4 sınıfı ve çeşitli aktivite salonlarıyla yeni bir anaokulunu kente kazandıracaklarını belirtti.

Daha sonra Samsat’ta yürütülen çalışmaları da inceleyen Dursun, Türkiye’de kabri bulunan iki sahabeden biri olan Safvan Bin Muattal’ın adını taşıyan camiyi de ziyaret etti.

Dursun, Sultangazi Belediyesi olarak cami çevresinin gölgeleme, peyzaj ve şehir mobilyaları kısmını kendilerinin üstlendiğini belirterek, Safvan Bin Muattal Camii ve Külliye Projesi’nin Adıyamanlılara hayırlı olmasını diledi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler