SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

12. Kalkınma Planı 16 Ekim’de Meclis’e Sunulacak

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ikinci kalkınma planı olan 12. Kalkınma Planı 16 Ekim tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulacak.

Yayınlanma:
ABONE OL

Cumhuriyet’in 100. senesinde Türkiye’nin potansiyelini harekete geçirecek, bu sayede devam edilebilir ve kapsamlı büyüme hedefinin gerçekleştirilmesine sebep olacak bütüncül bir yol haritası olarak karar verilen 12. Kalkınma Planı 16 Ekim’de Meclis’e gönderilecek.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 12. Kalkınma Planı’na yönelik 17 Ekim tarihinde Plan ve Bütçe Komisyonunda detaylı sunum gerçekleştirecek.

2053 vizyonu doğrultusunda yapılan 12. Kalkınma Planı, 23-24 Ekim tarihleri arasında TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülecek, görüşmelerin sonrasında TBMM Genel Kurulunda ele alınacak.

İLGİLİ HABER Türkiye’nin İhracat Artışında Başı Irak Çekti
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ikinci kalkınma planı olan 12. Kalkınma Planı 16 Ekim tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulacak.

2024-2028 dönemini içine alacak olan 12. Kalkınma Planı’nın hazırlıkları genelinde 54 özel ihtisas komisyonu ve 26 çalışma grubu oluşturulmuş, bu neticede çeşitli başlıklarda çalışmalar yürütülmüştü.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler