SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan Ekim Ayı Müjdesi! 6 Milyon 205 Bin TL Destek Ödemesi Verilecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş tarafından yapılan açıklama ile birlikte YADES programının detayları belli oldu.

Yayınlanma:
ABONE OL

Ekim ayının ortalarına doğru farklı pek çok sosyal yardım ödemesinin ülke genelindeki vatandaşların hesaplarına aktarılması bekleniyor. Hak sahibi vatandaşlar ekim ayının ilk günlerinden itibaren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan gelecek duyuruları merakla beklerken, Bakan Mahinur Özdemir Göktaş da açıklamalarda bulunuyor. Bu çerçevede, ekim ayının ilk gününde yaşlı destek programı ile ilgili kamuoyuna bilgi verildi.

2023/10/01/turk-lirasi-10-tl.jpg

Aile Bakanlığı Destek Ödemesi

Yaşlılara destek olabilmek için yaşlı aylığı ve bakıma muhtaç olan vatandaşlar için evde bakım maaşı sağlanırken, yaşlı destek programı: ülke genelinde yaygınlaştırılacak. Bu kapsamda, 60 proje için değerlendirme süreci devam ederken, yaşlı destek programı ile ilgili ayrıntılı bilgi veren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş “Yaşlıların yaşamlarını kendi evlerinde, ailelerinin yanında sürdürebilmeleri için belediyelerin evde bakıma destek ve gündüzlü bakım hizmetlerini desteklemek için hazırladıkları projeleri destekleyen YADES programı ile bugüne kadar toplam 39 milyon TL finansman desteği sağladık. 35 belediye tarafından hazırlanan 61 farklı proje ile 87 bin 629 hanede 128 bin 323 yaşlımıza ulaşarak evde bakıma destek, psiko-sosyal destek ve kültürel faaliyet hizmetleri sunduk. YADES’i ülke genelinde yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında 27 il ve 33 ilçe belediyesinden olmak üzere toplam 60 yeni proje başvurusu aldık. 6 milyon 205 bin TL destek verilmesini planladığımız toplam 60 projenin değerlendirme süreci devam ediyor. Değerlendirme sürecinin tamamlanmasının ardından desteklediğimiz yeni projeleri de kamuoyuyla paylaşacağız.” dedi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler