SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Belediyelerden Yoksul Ailelere Her Ay 1650 TL Odun ve Kömür Yardımı Veriliyor! İşte Yakacak Yardımı İçin Başvurular

Dar gelirli ile yoksul ve yardıma muhtaç ailelere odun ve kömür yardımı yapılıyor. Kış aylarına adım adım yaklaşılırken yakacak yardımı başvuruları resmen başlıyor. İşte, odun, kömür ve yakacak yardımı için başvurular…

Yayınlanma:
ABONE OL

Dar gelirli ile yardıma muhtaç yoksul ailelere yönelik odun, kömür ve yakacak yardımları başlıyor. Bu bağlamda Türkiye Aile Destek Programı bünyesinde ihtiyaç sahibi haneler belirlenerek sosyal güvenceleri olan ancak hane içerisinde inde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az olan hanelere odun ve kömür yardımları karşılıksız olarak gerçekleştiriliyor.

Yakacak Yardımı Nasıl Yapılır?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen odun, kömür ve yakacak yardımları için başvurular https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 adresi üzerinden yapılmaktadır.

yakacak-yardimi.jpg

İLGİLİ HABER AA Finans 4. Çeyrek Büyüme Beklenti Anketi Sonuçlandı
Dar gelirli ile yoksul ve yardıma muhtaç ailelere odun ve kömür yardımı yapılıyor. Kış aylarına adım adım yaklaşılırken yakacak yardımı başvuruları resmen başlıyor. İşte, odun, kömür ve yakacak yardımı için başvurular…

Ancak başvurunun hemen öncesinde ikametgah adresinizin bulunduğu bölgedeki ilçe belediyelere veya büyükşehir belediyesine giderek Sosyal Yardım Başvuru Formunu doldurduktan sonra “Yakacak Yardımı” seçeneğini de işaretleyerek odun ve kömür yardımında bulunmanız işlemlerinizi daha da hızlı yapılmasına yardımcı olacaktır.

Yakacak Yardımı Ne Kadar?

Dar gelirli ile ihtiyaç ve yardıma muhtaç yoksul aileler için odun, kömür ve yakacak yardımları bulunulan il ve ilçeye göre değişiklik göstermekle beraber bu rakam m 650 TL’den başlayarak, 850 TL, 1050 TL, 1200 TL, 1400 TL ve 1650 TL’ye kadar çıkmaktadır.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler