SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Bugün 5 Ekim 2023 Dolar Kuru Ne Kadar? Anlık Dolar Fiyatı

Dolar Kuru piyasalarda işlemlerine 5 Ekim 2023 günüde devam ediyor. Peki, 5 Ekim Dolar Kuru Ne Kadar? Anlık Dolar Fiyatı son durumu detayda verilmiştir.

Yayınlanma:
ABONE OL

Piyasalarda dolar kuru kaynaklı işlemler sürerken bugün 5 Ekim 2023 dolar kuru değişimlerini yakından takip ediliyor. Dolar kuru ne kadar? sorusuna ilişkin detaylar içeriğimizde bulunuyor. İşte anlık dolar fiyatı (05.10.2023) son durumu…

5 Ekim 2023 Dolar Kuru Ne Kadar?

dolar-ne-kadar.jpg
Fotoğraf: Pexels

Dolar kuru 5 Ekim 2023 gününe yatay seyirle başlamasının ardından 27,5680 seviyelerinden işlem görüyor. Dün, yüzde 0,3 artışla günü 27,5680’den tamamlayan dolar/TL, yeni güne yatay bir seyirle başlaması sonrası saat 10.20 itibarıyla önceki kapanışına paralel 27,5680 seviyelerinde bulunuyor.

Euro Kuru Ne Kadar? – 5 Ekim 2023

Aynı dakikalarda avro/TL yüzde 0,1 azalışla 28,9720’den, sterlin/TL yüzde 0,1 değer kaybıyla 33,4760’tan satılıyor.

İLGİLİ HABER Akbank’tan Nisan Ayı Kampanyaları
Dolar Kuru piyasalarda işlemlerine 5 Ekim 2023 günüde devam ediyor. Peki, 5 Ekim Dolar Kuru Ne Kadar? Anlık Dolar Fiyatı son durumu detayda verilmiştir.

Dolar endeksi ise şu sıralarda yüzde 0,1 düşüşle 106,7 seviyesinde bulunuyor. Avro/dolar paritesi yüzde 0,1 primle 1,0510’dan işlem görüyor.

Piyasalarda Son Durum Ve Beklentiler

Analistler, dün ABD’de açıklanan verilerin iş gücü piyasasına ilişkin “soğuma” sinyalleri vermesinin ardından dolara olan talebin azaldığını belirterek, yarın ülkede açıklanacak istihdam raporunun iş gücü piyasasına daha fazla ışık tutacağını ve bunun ABD Merkez Bankasının (Fed) atacağı adımlarda belirleyici bir etken olacağını ifade etti.

Fed’in yılın geri kalanında daha çok veri odaklı hareket etmesi beklenirken, ABD’de açıklanan makroekonomik veriler döviz kurlarındaki oynaklığı artıyor.

Ülkede dün açıklanan verilere göre, ADP özel sektör istihdamı, eylülde 89 bin kişiyle piyasa beklentilerinin altında artarken, Ocak 2021’den bu yana en düşük istihdam artışı gerçekleşti. Eylülde yıllık ücretler ise yüzde 5,9 arttı ve üst üste 12’nci ayda yavaşlama gösterdi.

Öte yandan, dün Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı, Türkiye ekonomisine ilişkin büyüme tahminini bu yıl için yüzde 2,6’dan yüzde 3,7’ye yükseltti.

Analistler, bugün yurt içinde haftalık para ve banka istatistiklerinin, yurt dışında ise ABD’de dış ticaret açığı ve haftalık işsizlik başvurularının takip edileceğini belirterek, teknik açıdan dolar endeksinde 108 seviyesinin direnç, 106 seviyesinin ise destek konumunda olduğunu kaydetti.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler