SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Gömeç’te Alternatif Turizm Destinasyonları İçin GMKA ile İmzalar Atıldı

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), "Alternatif Turizm Destinasyonlarının Geliştirilmesi Mali Destek Programı" kapsamında başarılı bulunan "Gömeç'te Karavan, Glamping, Sörf Kampı" projesinin sözleşme imzalarını attı.

Yayınlanma:
ABONE OL

İmza törenine GMKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, Burhaniye Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aysel, Başkan Yardımcısı Coşkun Sever, Meclis Başkanı Hasan Varol ve GMKA uzmanları katıldı.

GMKA, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyetlerini sürdürüyor ve bu çerçevede Burhaniye Ticaret Odası tarafından sunulan proje ile bölgede alternatif turizm olanaklarının 12 aya yayılması ve mevcut turistik alanların altyapısının geliştirilmesi amaçlanıyor.

20 ay sürecek proje kapsamında turizm alternatiflerine daha fazla önem verilmesi ile kış sezonunda nispeten yaza göre azalan turizm talebinin artmasına ve böylece turizm sezonunun tüm yıla yayılması planlanıyor.

İLGİLİ HABER Türkiye’nin İhracat Artışında Başı Irak Çekti
Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), "Alternatif Turizm Destinasyonlarının Geliştirilmesi Mali Destek Programı" kapsamında başarılı bulunan "Gömeç'te Karavan, Glamping, Sörf Kampı" projesinin sözleşme imzalarını attı.

Ayrıca karavan, glamping, sörf kampı tesisi kurularak, bölgede daha üst gelir grubuna hitap edecek şekilde turizm ürün ve hizmetlerinin çeşitlendirilmesi ve iyileştirilmesi sağlanarak rekabet edebilir ve sürdürülebilir bir turizme katkı sağlanacak.

Sakin ve doğal yapısı, mavi bayraklı plajları, doğal ve yapay resif alanları, dalış tutkunlarını cezbedecek Su Altı Heykel Müzesi, yelken, kite surf, windsurf alanları ve kültürel varlıkları ile turizm açısından büyük potansiyel barındıran Gömeç yerli ve yabancı turistlerin çekilebileceği nüfusu yüksek olan illere yakın konumda bulunuyor.

İlçeye 20 dakika mesafedeki Balıkesir Kocaseyit Havalimanı sayesinde Gömeç, doğal, sakin ve farklı bir yer arayan birçok ziyaretçi için yeni bir destinasyon olma potansiyeli taşıyor. Proje, değişen tüketici eğilimleri ile teknolojik gelişmeler doğrultusunda turizmin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi, sezon süresinin uzatılması, hizmet kalitesinin yükseltilmesi ve daha fazla harcama eğilimi olan ziyaretçinin ülkemize çekilmesi ile konaklama süresi ve harcamaların artırılması hedefiyle hayata geçecek.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler