SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü Önündeki Bombalı Saldırıyla İlgili Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Ankara'da gerçekleşen Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önündeki bombalı saldırıya dair detaylar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

Saldırının planlı bir şekilde gerçekleştirildiği, teröristlerin izledikleri yöntemler ve kullanılan aracın gasp edilme sürecine dair yeni bilgiler ortaya çıktı.

Gaspettikleri araca bomba yüklemesini Adana’da gerçekleştiren teröristler, Ankara’ya Saimbeyli-Feke yolunu tercih ederek geldiler. Yolculukları sırasında güvenlik kameraları tarafından kaydedilen görüntülerle tespit edilen teröristler, planlarını gerçekleştirmek üzere başkentte hedeflerine yönelmişlerdi.

Aile İzlenimi Vermişler

Teröristlerin dikkat çeken taktiği, gasp ettikleri aracı elde etmeden önce yanlarında bir kadın ve çocukla birlikte aile izlenimi vererek hareket etmeleri oldu. Otostop çekip aracı durduran teröristler, daha sonra aracın sahibi olan veteriner Mikail Bozlağan’ı kandırarak araca bindiler.

İLGİLİ HABER İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırıları Protesto Edildi
Ankara'da gerçekleşen Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önündeki bombalı saldırıya dair detaylar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.

Teröristler, gasp ettikleri araçla seyahat ederken kendilerini davulcu olarak tanıtıp, yakın bir köye düğün için gittiklerini söylediler. İkilinin, davullarının patladığına dair yaptıkları açıklamalarla kendilerine aile izlenimi verip, köydeki insanların güvenini kazandıkları belirlendi.

İçişleri Bakanlığı, saldırıya dair yürütülen çalışmalar sonucunda bir teröristin bölücü terör örgütü PKK üyesi olduğunu tespit etti. Diğer teröristin kimliği belirlenmeye devam ediyor. Saldırıda kullanılan aracın gasp edildiği Kayseri’de yaşanan olaylarla bağlantılar kurularak, soruşturma genişletiliyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler