SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Figen Bilgen Abdi İbrahim Pazarlama Ve Satış Grup Başkanı Oldu

Abdi İbrahim, Reçeteli Ürünler Pazarlama ve Satış Grup Başkanlığı görevine, şirket içinden Genel Tedaviler Grup Direktörü olarak görev yapmış olan Figen Bilgen'i atadı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Abdi İbrahim’den gelen açıklamaya göre, ilaç sektöründe 30 yılı aşkın bir deneyime sahip olan Bilgen, lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. İş hayatına Pfizer’de başlayan Bilgen, aynı şirkette farklı yönetim pozisyonlarında uzun yıllar görev yaptı.

Bilgen, sonrasında sırasıyla Sanofi’de Diyabet Satış ve Pazarlama Direktörü, MSD’de İş Operasyonları Direktörü, Sandoz’da Pazarlama ve Satış Direktörü ve Abbott’ta Kardiyovasküler İş Birimi Direktörü olarak görev yaptı.

Abdi İbrahim ailesine 2017’de Pazarlama ve Satış Direktörü olarak katılan Figen Bilgen, 2021’den bu yana Genel Tedaviler Grup Direktörü olarak görev yapıyordu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler