SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Keçiören Belediyesi “100. Yıl İmza Ormanı” İçin Fidan Dikme Töreni Düzenledi

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, şu açıklamalarda bulundu: "Ağaçların korunması ve boş arazilerimizin ağaçlandırılması gerekliliğine vurgu yapmalıyız. Ağaçlar, dünyamızın oksijen kaynağı olarak son derece kritik bir rol oynamaktadır."

Yayınlanma:
ABONE OL

Keçiören Belediyesi, “100. Yıl İmza Ormanı Fidan Dikme Töreni” adı altında özel bir etkinlik düzenledi.

Keçiören Belediyesi’nin resmi açıklamasına göre, Cumhuriyet’in 100. yılını anmak amacıyla ve yerel seçimlerde desteklerini esirgemeyen 3 bin 137 vatandaşın ağaç dikme isteğini yerine getirmek amacıyla, 13. Dönem Cumhurbaşkanı Aday Adayı Yakup Türkal tarafından iletilen talep Keçiören Belediyesi tarafından hayata geçirildi.

Ovacık Bayraktepe mevkiinde gerçekleştirilen törene Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Hayrettin Türe, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, MHP Keçiören İlçe Başkanı Metin Bayrakçı, Kırşehirli Dernekler Federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar, iş insanı ve 13. Dönem Cumhurbaşkanı Aday Adayı Yakup Türkal, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

İLGİLİ HABER Uyuşturucu Operasyonunda Yakalanan Zanlı Tutuklandı
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, şu açıklamalarda bulundu: "Ağaçların korunması ve boş arazilerimizin ağaçlandırılması gerekliliğine vurgu yapmalıyız. Ağaçlar, dünyamızın oksijen kaynağı olarak son derece kritik bir rol oynamaktadır."

Açıklamada etkinlikteki konuşmasına yer verilen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, şunları kaydetti:

kecioren-belediyesi2.jpg

“Sevgili Peygamber Efendimiz (S.A.V) ‘Kıyametin kopacağını bilseniz de elinizdeki fidanı dikin’ buyuruyor. Devletimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, fazla büyüdüğü için eve zarar verdiği düşünülen bir ağacın bahçıvan tarafından kesilmek üzere olduğunu görünce, ağacın kesilmemesini, binanın yana kaydırılmasını söylüyor. Yani bir fidan, bir ağaç dememeliyiz. Ağaçları korumalı ve boş topraklarımızı ağaçlandırmalıyız. Dünyamızın oksijen kaynağı olan ağaçlarımız çok önemli. Biz de gerek park ve bahçe yaparken gerekse ağaçlandırma alanlarımıza bulduğumuz her fidanı dikiyoruz. Doğaseverlerimizin ağaç dikme taleplerini asla geri çevirmiyoruz. 100. Yıl İmza Ormanı’nın kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

İş insanı ve 13. Dönem Cumhurbaşkanı Aday Adayı Yakup Türkal desteklerinden dolayı Altınok’a ve Keçiören Belediyesine teşekkür etti.

Protokol konuşmalarının ardından katılımcılar fidanları toprakla buluşturdu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler