SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Meteorolojiden Haftanın İlk Uyarısı Geldi! Bu İller Dikkat Etsin

Yayınlanma:
ABONE OL

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yeni bir duyuruda bugünün hava durumu bildirildi. 4 Temmuz 2023 Salı günü için yapılan hava durumu tahminlerine göre ülkenin kuzey, iç ve batı bölgelerinde parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak.

İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç kısımları, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu Akdeniz’in Toroslar kısmı, Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri ve Niğde çevrelerinde ise yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların görülmesi bekleniyor. Diğer bölgelerde ise genel olarak az bulutlu, açık ve güneşli bir hava görüleceği tahmin ediliyor.

Öte yandan hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmezken, ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde bir sıcak hava yaşanacağı tahmin ediliyor.

Son olarak rüzgarın genellikle kuzeyden eseceğini kaydeden meteoroloji, Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde güneyden hafif ve ara sıra orta kuvvette olacağı düşünülüyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler