SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Muğla Büyükşehir’de 3 bin 58 çalışanı ilgilendiren ek protokol

Muğla Büyükşehir Belediyesinin 3058 çalışanını ilgilendiren ek protokolü Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün tarafından imzalandı ve 2023 yılı içinde yüzde 71.12 artırım oranına ulaştı. Protokolle en düşük maaş 17 bin 439 TL’ye, en yüksek maaş ise 24 bin 298 TL’ye yükseldi.

Yayınlanma:
ABONE OL

MUĞLA (İGFA) – Türkiye’de yaşanan ekonomik sorunlar, yapılan artırımlar sonrası alım gücünün düşmesi ve hayat pahalılığı yüzünden Muğla Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına artırım yapmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayında açıklanan minimum fiyat artırımını kâfi bulmamışve Mayıs ayında yapılan ek düzgünleştirme ile birlikte bu artırıma ek yüzde 37 artış yaparak 2023 yılı içerisinde de çalışana toplam yüzde 71.12 oranında artırım yapmış oldu.

Ek protokol Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Binasında Osman Gürün’ün konut sahipliğinde imzalandı.

İLGİLİ HABER Tekirdağ-İstanbul Kara Yolunda Bayram Tatilinden Dönüş Yoğunluğu Yaşanıyor
Muğla Büyükşehir Belediyesinin 3058 çalışanını ilgilendiren ek protokolü Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün tarafından imzalandı ve 2023 yılı içinde yüzde 71.12 artırım oranına ulaştı. Protokolle en düşük maaş 17 bin 439 TL’ye, en yüksek maaş ise 24 bin 298 TL’ye yükseldi.

Protokol merasimine Lider Gürün’ün yanı sıra DİSK Genel İş Sendikası Toplu Kontrat Daire Lideri Çetin Çalışkan, DİSK Genel İş Muğla 2 Nolu Şube Lideri Yücel Avcı, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve çok sayıda personel katıldı.

BÜYÜKŞEHİRDEN 2023 YILINDA ÇALIŞANA YÜZDE 71.12 ZAM

Muğla Büyükşehir Belediyesi 2023 Ocak ayında MUBEP işçisine Yüzde 56,61 artırım yapmıştı. Mayıs ayına gelindiğinde ülkemizde yaşanan ekonomik şartlar, hayat pahalılığı, alım gücünün düşmesi nedeni ile Büyükşehir Belediyesi işçisine yüzde 15.82 orta artırım yaptı. Temmuz ayında taban fiyata yapılan yüzde 34 artırımı da kâfi bulmayan Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayında yapılan ek uygunlaştırma ile birlikte bu artırıma ek yüzde 37 artış yaparak 2023 yılı içerisinde de çalışana toplam yüzde 71.12 oranında artırım yapmış oldu. Bu artırımlardan sonra Muğla Büyükşehir Belediyesinde en düşük maaş 17 bin 439 TL oldu. Büyükşehir Belediyesi’nde yalnızca 137 işçi 17 Bin 439 TL’lik maaşı alırken,2415 işçi 17 bin 600- 20 bin TL ortasında, 506 kişi ise 20 bin-24 bin 298 TL ortasında maaş alacak.

DİSK Genel İş Sendikası Toplu Kontrat Daire Lideri Çetin Çalışkan Protokol nedeniyle sendika olarak çok keyifli olduklarını vurgularken Lider Dr. Osman Gürün’ün her vakit olduğu üzere tekrar gerekeni yaptığını söyledi. Çalışkan ayrıyeten fiyat artışının ülke kaidelerine nazaran daha yeterli olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediyesi olarak bir aile olduklarını ve bu ailenin reisi olarak evlatlarının en düzgün karı sağlamaları için çalıştıklarını ve maaşlara değerli bir artırım yaptıklarını söyledi. Lider Gürün, “Biz burada bir aile olarak Muğla’ya hizmet etmek için çalışıyoruz. Bende bu ailenin reisi olarak evlatlarımın en uygun yararı sağlamaları geçimlerini en düzgün biçimde idame ettirebilmeleri ismine çabalıyorum. Ülkemizdeki ekonomik şartlara baktığımızda sürdürülebilir bir sistem olmadığını görüyoruz. Vergilendirme, kimden ne kadar vergi alınması konusu, üretim ve istikrar üzere hususlarda büyük eksiklerimiz var. Ülkemizde enflasyonun düşmesi ve ekonomik istikrarın biran evvel sağlanması gerekiyor. Biz en düşük maaşı 17 bin 439 TL’ye yükseltiyoruz. Lakin bu yalnızca 137 kişinin maaşı asıl daha yüksek bir kısım ise 17600 ve 20 Bin TL ortasında maaş alacak. En yükse maaşımız ise 24 bin 300 TL oldu. Yeni yılda çalışanlarımız için yeni bir düzenleme daha yapacağız ve bütçemiz doğrultusunda en uygun maaşı vermek için çabalayacağız” dedi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler