SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

PKK’nın 2007 Dağlıca Saldırısının Ardındaki İsim Etkisiz Hale Getirildi

MİT 2007 Dağlıca saldırısının planlayıcısı olarak bilinen PKK'lı terörist Müzdelif Taşkın'ı Suriye'ye düzenlediği başarılı operasyonla etkisiz hale getirdi.

Yayınlanma:
ABONE OL

MİT, Dağlıca köyündeki Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik saldırıda 12 askerin şehit düştüğü, 16 askerin yaralandığı olayın ardındaki isim olan “Aslan Çele” kod adlı Taşkın’ı Kamışlı-Amude karayolu üzerindeki operasyonla öldürdü.

1988 yılında PKK kırsal kadrolarına katılan Taşkın, geçmişten bu yana terör örgütü adına gerçekleştirdiği eylemlerle MİT’in hedef listesinde yer alıyordu. Irak’tan Suriye’ye geçtiği tespit edilen Taşkın’ı takip eden MİT saha ajanları, günlük raporlarla bilgi paylaşımını sürdürdü. Operasyon için uygun zamanı bekleyen MİT, Suriye’nin Kamışlı şehrinde gerçekleştirdiği operasyonla “Aslan Çele” kod adlı teröristi etkisiz hale getirdi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler