SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Şanlıurfa’da Kan Donduran Olay! Bakanlık Harekete Geçti

Şanlıurfa'da 4-5 yaşlarında ki çocuklara şiş batırıldığı yönünde ki görüntüler üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı devreye girdi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Olayla ilgili suç duyurusunda bulunan bakanlık, çocukların devlet koruması altına alındığını açıkladı.

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Şanlıurfa’da 4-5 yaşlarında ki çocuklara şiş batırıldığına yönelik görüntülerle alakalı, olaya karışan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu ve söz konusu olayda bulunan çocukların devlet koruması altına alındığını söyledi.

is-2.jpg

İLGİLİ HABER 64 Bin Sahte Parfüm Ele Geçirildi
Şanlıurfa'da 4-5 yaşlarında ki çocuklara şiş batırıldığı yönünde ki görüntüler üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı devreye girdi.

GEREKEN YAPILDI

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kapsamında ” Şanlıurfa’da 4-5 yaşındaki çocuklara şiş batırdılar” başlıklı haberlere yönelik yapılan basın açıklamasında şöyle denildi:

“Bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada yer alan ” Şanlıurfa’da 4-5 yaşındaki çocuklara şiş batırdılar” başlıklı haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur. Olayın öğrenilmesinin hemen ardından Şanlıurfa II Müdürlüğü ekiplerimiz ivedilikle harekete geçerek olayın gerçekleştiği iddia edilen adrese intikal etmişlerdir. Bakanlığımız tarafından olaya karışan şahıslarla ilgili suç duyurusunda bulunulmuştur.

ÇOCUKLAR DEVLET KORUMASINA ALINDI

Yapılan incelemeler neticesinde haberlere ve paylaşımlara konu olan çocuklar devlet koruması altına alınmıştır. Koruma altına alınan çocuklara yönelik uygun hizmet modelleri uzman personellerimiz tarafından yürütülmektedir. Çocukların üstün yararı ilkesince söz konusu görüntülerle ilgili Şanlıurfa Sulh Ceza Hakimliğine erişim engelleme talebinde bulunulmuştur. Bakanlık olarak, davaya müdahil olarak suçluların en ağır cezayı alması için hukuki sürecin yakın takipçisi olacağız.” denildi.

basin-1.jpg

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler