SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Süleyman Soylu’nun Milyon Dolarlık ‘Gizli’ Villası Haberi Olay Oldu! Halk TV Sahibi Aradı İddiası

Halk TV’nin Süleyman Soylu’nun 3 milyon 500 bin dolara villa aldığına yönelik haberi olay çıkardı. İddialı haber sonrası Halk TV patronu Cafer Mahiroğlu’nun Soylu’yu arayarak özür dilediği ileri sürüldü. Mahiroğlu’ndan henüz bir açıklama gelmedi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Halk TV internet sitesinde bugün Seyhan Avşar imzalı ve “Soylu’nun İstanbul’daki Gizli Villası! Komşu Olmak İsteyen 3 Milyon 500 Bin Dolar Ödüyor!” başlıklı bir haber yayınlandı. Habere göre, İçişleri Eski Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu’nun 28 Mayıs seçimlerinden birkaç ay önce İstanbul’daki bir konut projesinden 3 milyon dolara (83 milyon TL) villa satın alındığı iddia edildi.

Süleyman Soylu ise haberi sosyal medya platformu X hesabından alıntılayıp duruma tepkisini dile getirdi. Soylu, “Günaydın Aylardır olduğu gibi bugün de güne yine bir Süleyman Soylu yalanı ile başlıyoruz. Günün haberi, attığı yalanlar, aldığı nefesten fazla bir sözde “gazeteciden” ifadelerini kullandı.

HALK TV PATRONU MAHİROĞLU’NDAN ÖZÜR TELEFONU

Odatv’nin edindiği bilgilere göre, Halk TV’nin sahibi Cafer Mahiroğlu bu haberin ardından Süleyman Soylu’yu telefonla aradığı iddia edildi. Haberde, Soylu’dan özür dileyen Cafer Mahiroğlu, “bunu kabul edemem” dediği yazıldı.

Cafer Mahiroğlu haberlerle ilgili kimseye konuşmadığını söyledi.

Söz konusu haber şu saat itibariyle yayında dururken, Mahiroğlu’nun Soylu’yu arayıp özür dilediğine dair herhangi bir açıklaması henüz bulunmuyor.

SOYLU DAVA AÇMAYA HAZIRLANIYOR

Süleyman Soylu ailesinin, terörle mücadele kanunu kapsamında terörle mücadele eden kişiyi hedef göstermeyle ilgili dava açmaya hazırlandığı öğrenildi.

SÜLEYMAN SOYLU VİLLA HABERİNİ YALANLADI

Süleyman Soylu, X hesabından yaptığı paylaşımda, “Güne yine bir Süleyman Soylu yalanı ile başlıyoruz.” sözleriyle başladı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu açıklamasında, “Günaydın Aylardır olduğu gibi bugün de güne yine bir Süleyman Soylu yalanı ile başlıyoruz. Günün haberi, attığı yalanlar, aldığı nefesten fazla bir sözde “gazeteciden”… On beş yıldır Bahçeşehir’de oturuyorum. Allah izin verirse de oturmaya devam edeceğim. Evi bir yılı aşkın süre önce terör örgütlerine ve organize suç örgütlerine hedef gösterecek şekilde yine sizler tarafından ifşa edilen oğlum, Çekmeköy’deki başka bir eve tadilatı karşılığında kiracı olarak taşınmak istedi. Şimdi onu da ifşa ettiniz. Örgütçü arkadaşlarınıza söyleyin, şimdi oraya da taşınmayacak. Daha önce ifşa olan, Halk TV sahibinin de oturduğu, aynı yerde oturmaya devam edecek. Gazeteci olan son cümleden yeni bir haber daha çıkartır, hadi bakalım…” diye yazdı.

SEYHAN AVŞAR’DAN YANIT

Halk TV muhabiri Seyhan Avşar, haberini alıntılayan Süleyman Soylu’ya ise şöyle yanıt verdi:

“Bugüne kadar hakkımda yazdıklarınıza asla yanıt vermedim. Çünkü sadece işimi yaptım. Kulağımı hakaretlerinize dahi tıkadım.

İstanbul’da Emniyet teşkilatını neden dağıttığınızı yazdım. Mustafa Çalışkan ile husumetinizin tüm detaylarını yazdım. Çalışkan’ın size yönelik rahatsızlığını dile getirdiği ilk cümleleri ben yazdım.

Sedat Peker dosyasını müdahale etmek için Başsavcı İsmail Uçar’ı aradığınızı yazdım. Yeni Bakan Ali Yerlikaya haklında FETÖ soruşturması hazırlatmaya kalktığınızı yazdım.

Ayhan Bora Kaplan’ı TRT önüne kuzeniniz tarafından çağırdığını bizzat kuzeninizle konuşarak yazdım. Yargıtay üyesi Yüksel Kocaman’ın ağzından sizinle olan bağlantısını ortaya çıkardım.

Bugün ise Bakan maaşıyla aldığınız bir villayı yazdım. Ve siz çıkıp, “hayır yalan böyle bir villa alınmadı” diyemediniz. Her zaman olduğu gibi terörle mücadeleye sığınıyorsunuz. Terörle mücadele kutsal. Ancak terör, bayrak, millet kiri örtmüyor Sayın Bakan… Onca hakaretinize gazeteci sıfatımı aşarak verdiğim ilk ve son yanıt olsun.”

SOYLU’NUN GİZLİ VİLLASI İDDİASI

Söz konusu haber ise şöyle:

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Türkiye gündeminden düşmüyor. Son olarak yer altı dünyasıyla ilişkili olduğu iddiasıyla gündeme gelen Soylu’nun bakanlık koltuğunda oturduğu sırada Maya İnşaat tarafından inşa edilen Mayavera projesinden yaklaşık 3 milyon dolara villa aldığı öğrenildi. Soylu villayı kendi üzerine yapmamayı tercih ederken, villada hummalı bir çalışma başlatıldı. Soylu ailesine villanın satışını yapan isme telefonla ulaştım. Kendimi tekstil üzerine ihracat yapan bir iş kadını olarak tanıtarak Mayevera projesinden villa almak istediğimi aktardım. İşte o görüşme ve detayları:

– Projenizden bir villa satın almak istiyorum. Sayın Bakanımız Süleyman Soylu’nun da bu projeden daire aldığını duydum.

Evet doğrudur. Yakın zamanda sayın Bakan’a da villa sattık.

– Peki Sayın Soylu’ya yakın bir villa var mıdır bize satabileceğiniz? Nezih bir konut olsun istiyoruz.

Mayevera’nın konsepti nezih. Nerede oturursanız oturun nezih bir proje. Satılık çok fazla seçeneğimiz yok. Bir iki tane el altından satılık yer var. Proje 4 etaptan oluşuyor. 150 konut var. Mesela Süleyman Beyler 1. Etaptan daire aldı.

– 1. Etaptan daire var mı? Sayın Bakan’a komşu olmak isteriz.

Aslında şu an da o etapta daire yok. Diğer etaplarda var. Deneriz…

– Fiyatlar etaplara göre değişiyor mu?

Hayır. Aslında etaba göre fiyatlar değişmiyor. Mesela ev yenilenmiş mi ona göre fiyatlar değişiyor. Bir de klasik mal sahiplerinin fiyat beklentisi. ‘Herkesin evi kendine güzel’ mantığı var.

– Peki ortalama fiyatlar nedir? Bütçemizi ona göre ayarlayalım…

Yenilenmemiş bir evim var. 3 milyon 600 bin dolara size satabilirim. Yenilenmiş iki dairem var. Onları da size 3 milyon 750 bin dolar civarında satabiliriz.

– Sayın Bakan ile yakın olmaktan şeref duyarız. Onlar ne zaman taşınır acaba?

Ben onlara tamamlanmamış bir daire verdim. Sıfırdan her şeyi kendileri baştan yapıyorlar. Tadilat daha bir iki ay sürer.

– Satışı ne zaman gerçekleştirdiniz?

11 ay önce satışı yaptık. O dönem bir tık daha düşüktü fiyatlar. Dairenin içini komple kırmıştık. 3 milyon dolara çok yakın bir fiyata sattık. Ama şöyle düşünün içi dahi şap vaziyetteydi. Bakan Beyin yakın dostları benim arkadaşımdı. Aracı oldular.

– Şimdi bizim tapu eşimle müşterek olabilir… Sayın Soylu ailesi nasıl yaptılar tapu konusunu?

Tapu işlemlerini yaparken sayın Bakan’ın ismini kullanmadılar. Süreci biraz daha confidential (gizli) yürüttüler. Ben de çok kurcalamadım. Çok kıymetli dostlarımın aracılığıyla gelmişlerdi.

– Peki bizde confidential (gizli) yürütsek sorun olur mu?

Yok canım ne sorun olacak. Onlar öyle yaptılar. Size de öyle yaparız. Onların aldığını da kimseye söylemiyoruz. Siz direkt sorunca yalan söyleyemedim.

Eski Bakan Soylu’ya ev satan gayrimenkul uzmanını ertesi gün bir arkadaşımız gazeteci olarak arayarak iddiaları sordu. Ancak uzman konuya dair bilgisi olmadığını belirtti.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler