SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Suudi Arabistan’ın e-Vize Sistemine Türkiye de Eklendi

Türkiye, Suudi Arabistan'ın e-vize sistemine dahil edildi! Dışişleri Bakanlığı, bu gelişme hakkında önemli bilgilendirmelerde bulundu. E-vize uygulamasının, hac farizasını kapsamadığını açıkladı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Dışişleri Bakanlığı, Suudi Arabistan’ın turistik amaçlı elektronik ziyaret vizesi (e-vize) uygulamasına Türkiye’nin dahil edildiğini açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan gelen açıklamada, 17 Ekim itibarıyla Türkiye’nin, Suudi Arabistan’ın turistik amaçlı elektronik ziyaret vizesi (e-vize) verilen ülkeler listesine dahil edildiği belirtildi. Bu yeni uygulama öncesinde Türk vatandaşlarının Suudi Arabistan ziyaretlerinde “etiket vize” gerektiği hatırlatıldı.

Yeni düzenlemeye göre, Türk vatandaşları umuma mahsus ve resmi pasaport hamilleri olarak, turistik, iş, umre veya aile ziyareti amaçlarıyla Suudi Arabistan’a seyahat etmek istediklerinde e-vizelerini alabilecekler. Bu vize, “365 gün boyunca 90 gün” kalış süresine sahip, hem “tek girişli” hem de “çok girişli” olarak temin edilebilecek. Başvurular, “https://visa.visitsaudi.com” internet sitesi üzerinden yapılabilirken, ayrıca Suudi Arabistan’a varışlarında havalimanlarındaki e-vize kabinlerinden veya Türkiye’deki Suudi Arabistan temsilciliklerinden bu işlem gerçekleştirilebilecek.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler