SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Terör Örgütü PKK/YPG’ ye Nefes Almak Yok! Bakan Fidan Duyurdu

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile birlikte Ankara'da ortak bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Bakan Hakan Fidan, Ankara’da yapılan terör saldırısına yönelik, “PKK/YPG’nin kontrolündeki tüm tesisler artık meşru hedef. Silahlı kuvvetlerimizin bu saldırıya cevabı çok net olacak ve terör örgütü çok pişman olacak” diye belirtti.

bakab-fidan.jpg

Hakan Fidan Doğu Akdeniz konusuyla alakalı şu ifadelerde bulundu:

İLGİLİ HABER Sabiha Gökçen Havalimanı’nı Bayram Tatilinde 1 Milyondan Fazla Yolcu Kullandı
Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile birlikte Ankara'da ortak bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

“Doğu Akdeniz’deki enerji kaynaklarından istifade etmek için Ada’daki nihai çözümü beklemek hem bölge için hem de dünya için iyi bir durum değil. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar geçen temmuz ayında çok yapıcı bir yaklaşımda bulundu. Çözümden bağımsız daha yaratıcı yaklaşımlar getirme metodundan hareketle “Bizim aramızdaki çözümsüzlük burada duruyor. Ama belli konular var ki iki toplumda bundan istifade edebilir. Bunun başında hidrokarbon kaynakları geliyor. Daha sonra elektrik entegrasyonu, yenilenebilir enerji, su, düzensiz göç, mayınların temizlenmesi gibi konular var.” Aslında bunlar hayatın gündelik akışında toplumların, halkın büyük şekilde çözüm beklediği konular. Fakat Rum tarafı bir türlü bu konuda bir iş birliğine yanaşmadı. Bizim Türkiye olarak görüşümüz de KKTC ile aynı paralellikte siyasal çözümün beklenmesine gerek kalmaksızın her iki tarafın eşit şekilde istifade edeceği enerji potansiyelini kullanımı mümkündür. ” dedi.

Ankara’da Yaşanan Hain Terör Saldırısı

Terörle mücadelede Türkiye’nin net olduğu bellidir. 2 teröristin Suriye’den geldikleri ve burada eğitim aldığı tespit edilmiştir. PKK/YPG’ye dair bütün alt ve üst yapı enerji tesisleri tümüyle meşru hedefidir. Silahlı kuvvetlerimizin bu yapılan hain saldırıya cevabı çok net olacak ve terör örgütü çok pişman olacak.

kktc.jpg

KKTC Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu şu ifadelere yer verdi: “Kıbrıs sorununun tarifi, Rum tarafının Kıbrıs Cumhuriyeti diye muamele görmesidir. Bu sorunu yaratan yapı da BMGK’nın 5 daimi üyesi” dedi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler