SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Türk Kızılay’ından Son Dakika Açıklaması: İletişim Kuramıyoruz

İsrail, kara harekatının başlayacağını açıklamasının ardından Gazze'ye yoğun hava saldırılarını düzenlemeye devam ediyor. Gazze'deki tüm iletişim kanallarını kesildiğinin açıklanmasının ardından, yaşananlara yönelik bir açıklama da Kızılay'dan geldi.

Yayınlanma:
ABONE OL

İsrail Hava Kuvvetleri, akşam saatlerinden itibaren Gazze Şeridi’ne bugüne dek görülmemiş şiddette hava saldırılarını düzenlemeye devam ediyor. İsrail’in yoğun bombardımanı altında kalan Gazze’de, tüm telefon ve internet hizmetleri kesildi. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Türk Kızılay’ı da bir açıklama yaptı.

İletişim kanallarının çalışmadığını açıklayan Kızılay, ”Üzülerek belirtmeliyiz ki, Gazze’de görev yapan yerel ekibimizle iletişim kuramıyoruz. Maalesef hiçbir iletişim kanalı çalışmıyor ve tüm insani yardım çalışanları ile ilgili büyük bir endişe içindeyiz. İnsani yardım çalışanları, sağlık görevlileri ve siviller hedef olmamalıdır.” dedi.

BM Genel Kurulu’nda kabul edilen ateşkes çağrısına da değinilen paylaşımda, ”Gazze’de acil, kalıcı ve sürekli bir insani ateşkes çağrısına en kısa sürede uyulması gerekmektedir.” ifadelerine yer verildi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler