SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kaspersky İşbirliği İle Academy Alliance Programı Başlıyor

Kaspersky'nin yüksek öğrenim kurumları için yeni ortaklık programı Academy Alliance başlıyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

Kaspersky, siber güvenlik alanında kariyer yapmayı hedefleyen gençleri desteklemek amacıyla başlattığı Academy Alliance programı kapsamında dünya genelinde 200’den fazla üniversite ile iş birliği yapıyor.

Şirket, öğrencilere gerçek hayattaki siber güvenlik zorluklarına karşı hazırlık sağlamak ve sektördeki bilgi birikimini paylaşmak amacıyla özel deneyimlerini öğrencilerle buluşturuyor.

Eğitime katkı, şirketin misyonunun bir parçasını oluşturuyor ve daha güvenli bir dünya ve müreffeh bir toplum inşa etmek için önemli bir kaynağı temsil ediyor. Kaspersky, 10 yılı aşkın bir süredir yüksek öğrenim kurumlarıyla yakın bir şekilde çalışarak öğrencilerle bilgi birikimini paylaşıyor, yarışmalar ve konferanslar düzenliyor ve staj olanakları sağlıyor.

İLGİLİ HABER Teknosa Yeni Mağazasını Edirne’de Açtı
Kaspersky'nin yüksek öğrenim kurumları için yeni ortaklık programı Academy Alliance başlıyor.

Yeni program, iş birliği için yeni bir çerçeve sağlayarak söz konusu ilişkileri güçlendirmek üzere tasarlandı. Kaspersky Academy Alliance, ortak ve gelişmiş olmak üzere iki tür üyelik sunuyor.

Bunların her ikisi de portföyünde “Bilişim”, “Uygulamalı Bilişim” veya “Bilgisayar Bilimleri” eğitim programları bulunan ve yılda 400’den fazla lisans öğrencisi ve uzman ile 50’den fazla yüksek lisans öğrencisine eğitim veren yükseköğretim kurumları için uygun olacak şekilde tasarlandı. Gelişmiş seçenekte ise kuruluşların en az 50 öğrenciye bilgi güvenliği konusunda eğitim vermesi gibi ekstra bir şart yer alıyor.

Kaspersky Academy Alliance, üniversitelerin günümüzün zorluklarına hazır siber güvenlik uzmanları yetiştirmesine yardımcı olmayı amaçlayan, kapsamlı bir çözümü simgeliyor. Kaspersky uzmanları, programın genel olarak BT personelinin eğitim unsurunu da güçlendireceğine inanıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kaspersky Academy Direktörü Maria Gritsan, Kaspersky Academy Alliance’ın dünya genelindeki üniversitelerle onlarca yıllık ortaklık deneyimlerini pekiştirdiğini belirterek, “Bu program, üniversitelerin ihtiyaçları hakkındaki kapsamlı görüşlerimizi ve en etkili eğitim biçimleri hakkındaki anlayışımızı içeriyor. Kaspersky olarak sosyal projelere özel önem verirken, eğitimin inşa etmeye çalıştığımız güvenli geleceğin ana itici güçlerinden biri olduğuna inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaspersky Academy Alliance, şirketin dünya çapında siber güvenlik becerileri ve bilgisi geliştirme taahhüdünün bir parçasını oluşturuyor. Şirket, 42 ülkedeki üniversiteler ve akademik kurumlarla anlaşmalar imzaladı.

Program, siber güvenlik teknolojilerini yaymaya ve öğrencilerin akademik sonuçlarını geliştirmeye hazır olan yeni üyeleri dahil ederek katılımcı sayısını artırmak için tasarlandı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler