SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Çanakkale’de Proteo Onuruna Açılan Can Dostlar Parkı Açıldı

Meksika'dan Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin etkilediği Adıyaman'a gelen ve arama kurtarma çalışmalarında rahatsızlanarak ölen köpek Proteo'nun ismi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde Çanakkale'de bir parka verildi.

Yayınlanma:
ABONE OL

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Çanakkale Belediyesi tarafından oluşturulan bir parka, Meksika’dan Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerin etkilediği Adıyaman’a gelen ve arama kurtarma çalışmalarında rahatsızlanarak hayatını kaybeden hassas burunlu köpek Proteo’nun adı verildi.

Çanakkale Belediyesi, Proteo Can Dostlar Parkı’nı düzenlenen bir törenle açtı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, törende yaptığı konuşmada, Cevatpaşa Mahallesi Özgürlük Caddesi üzerinde bulunan ve önceki adı Masal Parkı olan 3 bin 614 metre karelik yeşil alanda düzenlemeye gidildiğini söyledi.

Parkın isminin sosyal medyadan yaptıkları duyurular sonrası alınan çoğunluk kararıyla Proteo olarak belirlendiğini ifade eden Gökhan, “Dünya pek çok canlının ortak yaşam alanı. İnsanlar, hayvanlar ve bitkilerin birbirleri için olmazsa olmaz varlıklar. Parkın isminin verildiği Proteo da eşsiz bir canlı. Ülkemizde enkaz altında kalan vatandaşlara yardım ettiği sırada yaşamını yitiren kahraman köpek için ülkesi Meksika’da devlet töreni yapıldı. Proteo’nun anlamı ‘ben korurum’ demek. Yani Biz de bu örnek, bu eşsiz hayvanın ismini hemşerilerimizin de talebiyle bu parka vermeyi uygun bulduk.” dedi.

İLGİLİ HABER Seydişehir’deki Trafik Kazası Sonucu 2 Kişi Yaralandı
Meksika'dan Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin etkilediği Adıyaman'a gelen ve arama kurtarma çalışmalarında rahatsızlanarak ölen köpek Proteo'nun ismi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde Çanakkale'de bir parka verildi.

Başkan Gökhan, yeni parkın hem can dostlar hem de sahipleri için yeni bir sosyal mekan olarak kente kazandırıldığını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Proteo Can Dostlar Parkı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa, Belediye Başkan Yardımcıları İrfan Mutluay ve Handan Özyayla Kenar, CHP İl Başkanı Doğan Ateş, CHP Merkez İlçe Başkanı İbrahim Can Ergun, hayvanseverler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler