SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Edirne Belediyesi Yangın Sonrası Yenilenen Dükkanları Ve Yeni Su Depolarını Hizmete Açıyor

Edirne'deki yangında zarar gören 2 belediye dükkanı, Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından hızla yeniden inşa edildi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Edirne Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, yangın sonrasında kısa bir süre içerisinde tamamlanan dükkanlar, önceki ölçülere uygun olarak inşa edildi ve çelik konstrüksiyon kullanıldı.

Modern bir tasarıma sahip olan bu yeni dükkanların anahtar teslim töreni Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan tarafından gerçekleştirildi.

Gürkan açıklamada şunları söyledi: “Üzücü bir olay yaşadık. Ancak en önemlisi kimseye zarar gelmemesi. Belediyemizin imkanlarıyla inşa edilen bu yeni dükkanlar, hem esnafımıza hem de Edirne şehrine hayırlı olsun.”

İLGİLİ HABER Büyükçekmece’de Bir Kişinin Etrafa Rastgele Ateş Etmesi Güvenlik Kamerasında
Edirne'deki yangında zarar gören 2 belediye dükkanı, Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından hızla yeniden inşa edildi.

Edirne’ye 2 Yeni Su Deposu

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan yapımı devam eden 5 bin metreküp kapasiteye sahip 2 su deposundan biri tamamlanmak üzere olduğunu belirtti.

Gürkan, yaptığı yazılı açıklamada, Şükrüpaşa Mahallesi’ndeki su deposunu Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında, 29 Ekim’de hizmete sunacaklarını bildirdi.

Edirne’deki vatandaşların daha sağlıklı su ile buluşması ve 2050 yılına kadar su sorunu yaşamaması için önemli çalışmalara imza attıklarını aktaran Gürkan, içme suyu imalatı kapsamında kente sağlıklı, kanserojen madde içermeyen bir içme suyu şebekesi kazandırdıklarını vurguladı.

Kentte 5 bin metreküplük su depolarının yapımının da devam edeceğini belirten Gürkan, açıklamasında şunları kaydetti:

“58 kilometre mesafeden Kayalıköy Barajı’ndan aldığımız suyu Edirne Belediyesi İçme Suyu Arıtma Tesisleri’nde arıtıyoruz. Burada arıttığımız su Barutluk Mahallesi’ndeki yeni su depomuzda depolanacak ve şehre dağıtılacak. Şükrüpaşa Mahallesi’ndeki 5 bin metreküplük su depomuzda bitmek üzere 29 Ekim’de hizmete sunacağız. 2014 yılında halkımıza tertemiz, sağlıklı su sunmak için yola çıktık. Şimdi bunu başarmanın mutluluğu ve gururu içerisindeyiz. Edirne’miz hem 2050 yılına kadar içme suyu soruna yaşamayacak hem de tertemiz içme suyuna kavuşacak.”

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler