SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İYİ Parti’de ‘İttifak’ İstifası: Ankara İl Başkanı Köylüoğlu İstifa Etti

İYİ Parti'de 9 ay önce göreve gelen Ankara İl Başkanı Faruk Köylüoğlu görevinden istifa ettiğini duyurdu. İstifaya gerekçe olarak ise yerel seçimlerde işbirliği olmayacağı gösterildi.

Yayınlanma:
ABONE OL

31 Mart 2024 yerel seçimi öncesi İYİ Parti Ankara İl Başkanı Faruk Köylüoğlu ve il yönetiminde görevli 57 kişi görevlerinden istifa etti.

Yerel seçimlere tek başına gireceklerini açıklayan İYİ Parti’de istifası veren Köylüoğlu’nun Ankara gibi kritik illerde seçimlerde iş birliği yapılması gerektiğini savunuyordu.

Görüşümüz parti yönetimimizle çeliştiği için görevimizden istifamız kaçınılmazdı

İstifasına ilişkin yazılı bir açıklama yapan Faruk Köylüoğlu, “Partimiz Genel İdare Kurulu’nda alınan 81 ilde iş birliği olmaksızın yerel seçimlere girilmesi kararının ardından, Ankara açısından çekincemizi dile getirmiş bulunduğumuzdan, iş birliği yapmamız gerekliliği konusundaki görüşümüz parti yönetimimizle çeliştiği için görevimizden istifamız kaçınılmazdır.” dedi.

İLGİLİ HABER AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığı Bayramlaşma Programı Düzenledi
İYİ Parti'de 9 ay önce göreve gelen Ankara İl Başkanı Faruk Köylüoğlu görevinden istifa ettiğini duyurdu. İstifaya gerekçe olarak ise yerel seçimlerde işbirliği olmayacağı gösterildi.

faruk-koyluoglu-istifa-metni.jpeg

Köyoğlu’nun istifasının tam metni şöyle:

“Ben Türkiye’yi kalkındırmaya baş koymuş, demokrat bir geleneğin tam ortasında doğan, vatansever bir ailenin mensubuyum. Hayatım boyunca yetiştiğim değerlerden sapmadan, tüm mevcudiyetimle bu onurun devamı için mücadele ettim. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in takdirleriyle başladığım İYİ Parti Ankara İl Başkanlığı görevimde yol arkadaşlarımla birlikte büyük bir mücadele verdik, davamıza inandık memleketimizin bu umuda inanmaya ihtiyacı olduğunu düşündük halen de aynı umuda hizmet ediyoruz.

İnandığımız doğruları söyledik

Bizim Ankara aşkımız her türlü aidiyetimizin önündedir. Çünkü Ankara kuruluşun, kurtuluşun ve umudun kentidir. Ankara onurumuzun kentidir; Ankara Türk demokrasi temellerinin atıldığı kenttir. Başkentimizin doğru ellerde olması, doğru bir şekilde yönetilmesi Türkiye’nin doğru yönetilmesidir. Biz de bu amaç uğruna gece gündüz çalışıp hiçbir hesap gözetmedik. Göreve birlikte başladığımız yol arkadaşlarımla birlikte davamız uğruna tereddüt etmeksizin inandığımız doğruları söyledik, hep açık konuştuk, net olduk. Bugüne dek, aynı inançla yol yürüdüğümüz bütün arkadaşlarımla geçirdiğimiz bütün zaman çok kıymetli, verdiğimiz emek çok değerlidir. Davamız uğruna verdiğimiz tüm emek helali hoştur.

Görevimizden istifamız kaçınılmazdır

Partimiz Genel İdare Kurulu’nda alınan, 81 ilde işbirliği olmaksızın yerel seçimlere girilmesi kararının ardından, Ankara açısından çekincemizi dile getirmiş bulunduğumuzdan işbirliği yapmamız gerekliliği konusundaki görüşümüz parti yönetimimizle çeliştiği için görevimizden istifamız kaçınılmazdır. Mevki, makam bunların hiçbirinin bizim için bir önemi yoktur. Görevimizi onurumuzla ifa ettik; onurumuzla inandığımız yolda ilerliyoruz. Bütün yol arkadaşlarımla birlikte Ankara aşkı ile çalışmaya ve yaşadığımız müddetçe bu kente olan borcumuzu ödemeye devam edeceğiz. Bu cihetle, 29 Ocak 2023 tarihinde devraldığım İyi Parti Ankara İl Başkanlığı görevimden bugün itibariyle istifa ettiğimi kamuoyuna saygılarımla duyururum. 9 aylık süreçte birlikte yol yürüdüğüm; çalışmaktan onur duyduğum dava arkadaşlarıma teşekkür ederim.”

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler