SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Meral Akşener’den İttifak Algısı Uyarısı

Her fırsatta yerel seçime tek başlarına gireceklerini ifade eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin vekilleri ile basına kapalı yaptığı toplantıda 'ittifak' uyarısı yaptı.

Yayınlanma:
ABONE OL

30 Mart 2024 yerel seçim sürecine girildi. Siyasi partiler adaylara noktasında çalışmalarına başlarken muhalefet tarafında İYİ Parti’de de hummalı bir hazırlık başladı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yerel seçimlerine kendi adaylarıyla gideceklerini muhtelif zamanlarda açıklarken, geçtiğimiz günlerde partisinin Başkanlık Divanı ve milletvekillerine ittifak uyarısı yaptığı söylendi.

Akşener: Kararımızdan farklı anlaşılabilecek yorumlar yapmayın

Sözcü gazeteci yazarı Aytunç Erkin, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Başkanlık Divanı toplantısı sonrasında partisinin vekillerine, “Arkadaşlar biz 81 ilde seçimlere tek başımıza gireceğiz. Sizlerden isteğim televizyon kanallarına çıktığınızda ya da gazetelere konuştuğunuzda bu kararımızdan farklı anlaşabilecek yorumlar yapmamanız. Genel İdare Kurulu bir karar aldı ve biz tek başımıza olacağız. Bu nedenden dolayı da hiç kimse yanlış algılanabilecek konuşmalar yapmasın” dediğini yazdı.

“Yerel seçime tek başına gitme kararının arkasındayız”

Aytunç Erkin, söz konusu görüşmede, milletvekillerinin de il ve ilçe teşkilatlarından bilgi aktardığını, 81 ilde seçime tek başına girme kararının arkasında durduklarını söylediklerini ifade etti.

İLGİLİ HABER AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığı Bayramlaşma Programı Düzenledi
Her fırsatta yerel seçime tek başlarına gireceklerini ifade eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin vekilleri ile basına kapalı yaptığı toplantıda 'ittifak' uyarısı yaptı.

Erkin: Kartlar yeniden dağıtılabilir

Gazeteci yazar Aytunç Erkin, “CHP kurultayında Özgür Özel kazanırsa durum değişebilir. İYİ Parti Genel İdare Kurulu yeni bir karar alabilir ve bunun üzerinde siyasette kartlar yeniden dağıtılabilir” görüşünü ifade etti.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler