SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı Vizyona Girdi

"Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı filmi, görsel efektle Kız Kulesi’ne misafir oluyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Suzanne Collins’in 2020’de yayımlanan “Kuşların ve Yılanların Şarkısı” kitabından uyarlanan yapım, bugün vizyona girdi.

Kız Kulesi hakkında en bilinen efsanelerden birine göre, Bizans kralı, kızının bir yılan tarafından öldürüleceği kehanetini öğrenip kuleyi inşa eder. Prensesi yılanlardan korumak için kuleyi yaptıran kral ne yazık ki kızının ölümüne engel olamaz ve kehanet gerçekleşir.

Filmin Türkiye dağıtımını üstlenen A90 Pictures, hikayelerin ortak öğeleri dolayısıyla bir süre önce Fransa’da Eyfel Kulesi’ne uygulanan 3D CGI tekniğini, Kız Kulesi’ne de uyguladı. Çalışma bugün tamamlanarak sosyal medyada yayınlandı.

İLGİLİ HABER Hayatla Barış Filmi Seyirciyle Buluşmaya Hazır
"Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı filmi, görsel efektle Kız Kulesi’ne misafir oluyor.

“Açlık Oyunları” serisinin öncesine odaklanan filmde Capitol’un tiran lideri olarak yer alan Coriolanus Snow’un, yıllar önce gençlik döneminde, 10. Açlık Oyunları’nda 12. Bölge’den Lucy Gray Baird’ın mentoru olması sonrası gelişen olayları anlatıyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler