SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Arifiye’de Kültür Şenliği!

Sakarya'nın Arifiye ilçesinde Kültür Şenliği'nin ikincisi yapıldı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Sakarya’nın Arifiye ilçesinde, Çaybaşı Fuadiye Mahalle Muhtarlığı tarafından düzenlenen ve Arifiye Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen ikinci Kültür Şenliği, hafta sonu bölge sakinlerini bir araya getirdi.

Renkli etkinlik, zengin kültürel içeriği ve çeşitli aktiviteleriyle büyük ilgi gördü.

Şenlik kapsamında açılan stantlarda, ziyaretçiler yöresel lezzetleri tatma fırsatı buldu.

İLGİLİ HABER Bilet Dükkanı Akıllı Seyahat Dünyasına Hoş Geldin İndirimi Başlattı
Sakarya'nın Arifiye ilçesinde Kültür Şenliği'nin ikincisi yapıldı.

Yöresel mutfağın en özel tatlarını deneyen katılımcılar, aynı zamanda tuhafiye ve züccaciye ürünlerini de inceleme şansı yakaladı

Vatandaşlar, Karadeniz, Manav, Kafkas ve Çerkez oyunlarıyla gün boyu eğlenirken, çocuklar ata binip oyun gruplarında keyiflice vakit geçirdi.

Konserlerin verildiği etkinlik, ip çekme yarışmalarıyla renklendi. Şenliğe katılan Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu da stantları gezerek bilgi aldı.

Mahalle muhtarı Ayhan İnan, AA muhabirine, çeşitli kültürlerin burada bir arada yaşadığını belirterek, “Bundan dolayı kültür şenliği tertipleyip milleti bir araya getirmek istedik. Amacımız, milleti eğlendirmek, huzurlu şekilde şenliğimizi eda etmekti.” diye konuştu.

Etkinlikte stant açan Pamukova Kadın Girişimi Kooperatifi Başkanı Lütfiye Önder de sattıkları ürünleri kendilerinin yaptığını, her şeyin organik ve doğal olduğunu söyledi.

Şenliğin köye canlılık kattığını dile getiren esnaf Büşra Şimşek ise mahallenin bu sayede daha çok tanındığını kaydetti.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler