SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Manyas’ın 66 Yıllık Sadık Terzisi: Ali Aydemir

Manyas ilçesinde, 77 yaşındaki terzi Ali Aydemir, mesleğine tam 66 yıldır sadık kalmış bir işçi olarak tanınıyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

Hacı Sait Sokağı’nda bulunan küçük iş yerini yarım yüzyıl önce bir terziden devralan Aydemir, şimdiye kadar bu dükkanda çalışmaya devam etmektedir.

Ali Aydemir, AA muhabirine verdiği röportajda, Manyas’ın Kayaca Mahallesi’nde doğup büyüdüğünü ve sadece 11 yaşındayken bir akrabasının tavsiyesi üzerine Bandırma ilçesinde bir terzi ustanın yanında çıraklık hayatına adım attığını anlattı.

Bir süre İstanbul’da da çalıştığını belirten Aydemir, “Daha sonra baba ocağım Manyas’a gelerek merhum terzi Zekai Birsel’in yanında kalfa olarak uzun bir süre çalıştıktan sonra 1972 yılında bu iş yerini devraldım. Kullandığım bu usta yadigarı dikiş makinesi devraldığımda da vardı. En az 60 yıllık bir makine.” dedi.

İLGİLİ HABER Bilet Dükkanı Akıllı Seyahat Dünyasına Hoş Geldin İndirimi Başlattı
Manyas ilçesinde, 77 yaşındaki terzi Ali Aydemir, mesleğine tam 66 yıldır sadık kalmış bir işçi olarak tanınıyor.

Aydemir, bu makineyle bir zamanlar dükkanında çırak ve kalfalarıyla 6 kişi birlikte çalıştıklarını dile getirdi.

İşlerinin eskisi gibi olmadığını anlatan Aydemir, şunları kaydetti:

“Ben de artık yaşlandım. Yıllar önce de emekli oldum ama meslek aşkı kopamıyorum. Biz bu mesleğin son temsilcileriyiz. Yenileri arkadan gelmiyor. Şu anda ekseriyetle tamir işleri yapıyoruz, konfeksiyonculuk bizim işleri azalttı. Zaten bizden sonra bu işi de yapacak yok. Bir meslek bizlerle son bulacak.”

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler