SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Tarihi Kepsut Oruç Bey Camisi’nin Restorasyon Çalışmaları Bitti

Balıkesir'in Kepsut ilçesinde, "Korunması Gereken Kültür Varlığı" listesinde bulunan 6 asırlık Oruç Bey Camisi restorasyonun ardından yeniden ibadete açıldı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Geçmişi 15. yüzyılın ilk yarısına uzanan ve Osmanlı vezirlerinden Oruç Bey tarafından yaptırılan caminin restorasyonu Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürlüğünce tamamlandı.

Cami avlusunda düzenlenen törende konuşan Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürü Mikail Akıllı, açılışa katılanlara teşekkür etti.

Kur’an-ı Kerim okunması ve kurdelenin kesilmesiyle sona eren programa, Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri İsmail Ok, Mustafa Canbey ve Ali Taylan Öztaylan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin, Kepsut Kaymakamı Harun Arslanargun, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Nurettin Alkan, İl Emniyet Müdürü Hasan Yiğit, STK başkanları, ilçe daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler