SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

ABD Başkanı Biden, İsrail’e indi

İsrail'in Gazze'deki hastaneye saldırısının ardından Filistin, Mısır ve Ürdün, ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmelerini iptal etti. Biden'ın ise şuan İsrail'e indi.

Yayınlanma:
ABONE OL

İsrail ordusu, dün akşam saatleri civarında Gazze’deki el-Ehli Baptist Hastanesini hedef almıştı. Gazze Sağlık Bakanlığı, hava harekatında saldırısında en az 500 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Bu saldırı, ABD Başkanı Joe Biden’ın İsrail ziyaretinden bir gün önce olması dikkat çekti.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, saldırının sonrasında Ürdün ziyaretini yarıda kesti. Abbas ayrıyeten, Biden ve diğer liderlerle bugün Amman’da yapılması ön görülen, İsrail ve Hamas arasındaki çatışmaların masaya yatırılacağı toplantıya da katılımını iptalini gerçekleştirdi.

İLGİLİ HABER Güney Afrikalı Bakan Pandor İsrail İstihbaratının Kendisini Tehdit Ettiğini Söyledi
İsrail'in Gazze'deki hastaneye saldırısının ardından Filistin, Mısır ve Ürdün, ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmelerini iptal etti. Biden'ın ise şuan İsrail'e indi.

biden-1.webp

İKİ ÜLKE BİDEN İLE GÖRÜŞMELERİNİ İPTAL ETTİĞİNİ AÇIKLADI

Bu gelişmenin sonrasında Mısır ve Ürdün’den de bu tarafa adım atıldı.

İki ülke, İsrail’in Gazze’deki hastane saldırısının ardından ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmelerini iptal etti.

Biden’ın Tel Aviv’de İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ile görüşmesi, sonrasında Ürdün’e geçerek Ürdün Kralı Abdullah, Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah El Sisi ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile buluşması bekleniyordu. Diğer yandan ABD Başkanı’nın İsrail’e doğru harekete geçmişti. Şuan ise İsrail’e inmiş bulunmakta.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler