SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Gazze’de 2 Milyon İnsandan Haber Alınamıyor! Elektrikler ve İletişim Kesildi

İşgalci İsrail ordusu ilk kez Gazze’ye bu kadar şiddetli bir şekilde saldırı düzenliyor. 21 gündür bombaların altında kalan Gazze’deki tüm telefon ve internet hizmetleri kesilirken 2 milyon insandan haber alınamıyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

İsrail ordusu, 21 gündür yaklaşık 2,3 milyon Filistinlinin yaşadığı Gazze Şeridi‘ni gece gündüz bombalamaya devam ediyor. Gazze’nin her bölgesini hedef alan İsrail saldırıları, bu akşam bölgenin kuzeyinde yoğunlaşırken ilk olarak akşam saatlerinde obüs saldırılarıyla Gazze’nin kuzeyindeki Beyt Hanun Mahallesi‘ne yoğun saldırılar gerçekleştirildi.

Obüs saldırılarının hemen ardından İsrail ordusu, Beyt Hanun başta olmak üzere Gazze’nin kuzeyine yoğun hava saldırısı düzenledi. İsrail’in elektriğini kestiği ve yakıt girişine izin vermediği için karanlığa bürünen Gazze’de gökyüzü sık sık atılan bombaların ateşi ile aydınlandı.

İsrail hava araçları yaklaşık bir saat boyunca bölgeye arka arkaya bombalar bırakırken patlama sesleri İsrail tarafındaki Sderot şehrine kadar ulaşırken, bölge sakinleri, İsrail’in bu akşam başlattığı saldırıların 7 Ekim’den bu yana düzenlenen en yoğun bombardıman olduğunu ifade etmekte.

İLGİLİ HABER Güney Afrikalı Bakan Pandor İsrail İstihbaratının Kendisini Tehdit Ettiğini Söyledi
İşgalci İsrail ordusu ilk kez Gazze’ye bu kadar şiddetli bir şekilde saldırı düzenliyor. 21 gündür bombaların altında kalan Gazze’deki tüm telefon ve internet hizmetleri kesilirken 2 milyon insandan haber alınamıyor.

İsrail

Abluka altındaki Gazze Şeridi ile iletişimin kesildiği bildirildi. Filistin telekomünikasyon şirketi “Jawwal”, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Gazze’deki tüm telefon ve internet hizmetlerinin sona erdiğini duyurdu.

Paylaşımda, İsrail’in düzenlediği yoğun bombardıman nedeniyle bölgedeki altyapının zarar gördüğü ve “Gazze’nin dünya ile bağlantısının kesildiği” belirtildi. Şu anda Gazze’deki 2 milyon kişiden haber alınamıyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler