SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Başkent EDAŞ Karabük’te Enerji Nakil Hattını Yeniledi

Başkent Elektrik Dağıtım AŞ (EDAŞ), Karabük'te bulunan enerji nakil hattını 41 milyon lira yatırımla yeniledi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Karabük’te 177 binden fazla müşterisine daha iyi hizmet vermek için bakım, onarım ve yatırım çalışmalarına devam eden Başkent EDAŞ, 1978’de inşa edilen Enerji Nakil Hattı ve bu hatta bağlı yerleşim yerlerini besleyen hatların kullanım ömrünün dolması nedeniyle başlatılan altyapı yenileme projesini tamamladı.

Şirketin 41 milyon liralık yatırımla hayata geçirdiği proje ile 786 tesisat ve 2 bin 280 tüketicinin kullanımı için kaliteli ve kesintisiz enerji sunuldu.

Başkent EDAŞ, Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Kastamonu, Zonguldak, Bartın ve Karabük’te geleceğin enerji ihtiyaçlarına yönelik yatırımlarını sürdürüyor.

İLGİLİ HABER Aziz Yıldırım Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı’nı Ziyaret Etti
Başkent Elektrik Dağıtım AŞ (EDAŞ), Karabük'te bulunan enerji nakil hattını 41 milyon lira yatırımla yeniledi.

Karabük’te hayata geçirilen yeni yatırım projesiyle Bolkuş, Pirinçlik, Salmanlar, Demirciler, Şenler, Sipahiler ve Düzçam köylerinin enerji ihtiyaçlarını karşılamak için 8,2 kilometre enerji nakil hattı, 6,25 kilometre müşterek yüksek gerilim şebeke ve 13,3 kilometre alçak gerilim şebekesi tesis edildi.

Kullanılan enerji kalitesini artırmak ve kesintileri engellemek için 2 bin 500 kilovolt-amper (kVA) gücünde trafo yenileme çalışmalarının da yapıldığı bölgede 5 adet kesicili ölçü kabini de hizmete alındı.

author avatar
Özge Tekeli
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberx.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum. 27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberx.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler