SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Düğün Yangınında 113 Kişi Hayatını Kaybetti

Irak'ın Musul kentine bağlı Hamdaniye ilçesinde 26 Eylül Salı gecesi düzenlenen düğünde çıkan yangında 113 kişi hayatını kaybederken, en mutlu günlerini acıyla anan çift, yaşadıkları trajediyi ilk kez paylaştı.

Yayınlanma:
ABONE OL

27 yaşındaki damat Revan ve 18 yaşındaki gelin Haneen, İngiliz Sky News’e konuşarak içlerindeki acıyı ve yaşadıkları korkunç anları anlattı.

Genç çift, faciadan sonra yaşadıkları derin acıyı dile getirirken, gelinin annesi ve ağabeyinin hayatını kaybettiğini, babasının ise yoğun bakımda tedavi gördüğünü belirtti. Revan, “15 aile üyemizi kaybettim. Haneen de 10 yakınını kaybetti. Eşim konuşamıyor” dedi. Revan, “Ne zaman biraz mutlu olmak istesek trajik bir olay yaşanıyor ve mutluluğumuzu yok ediyor. En iyisi bırakmak. Evet, burada oturuyoruz ve hayattayız ama içimiz hissizleşti. İçimiz öldü” ifadelerini kullandı.

mutlu-gunlerine-golge-dustu2.jpg

İLGİLİ HABER Vakıflar Bölge Müdürlüğünden Edirne ve Kırklareli’nde Her Gün 500 Kişiye İftar
Irak'ın Musul kentine bağlı Hamdaniye ilçesinde 26 Eylül Salı gecesi düzenlenen düğünde çıkan yangında 113 kişi hayatını kaybederken, en mutlu günlerini acıyla anan çift, yaşadıkları trajediyi ilk kez paylaştı.

Mekandaki Tek Yangın Tüpü Çalışmadı

Revan, yangının nasıl başladığını anlatırken, “Yangının tavandan çıktığını düşünüyorum. Bir kısa devre olmuş olabilir, bilmiyorum. Tavandan başladı ve biz sıcaklığı hissettik. Tavan birkaç saniye içinde eridi” dedi. Gelinlik içindeki eşini kurtarmak için çaba harcayan damat, mekandaki tek yangın söndürme tüpünün çalışmadığını ve bu nedenle yangını kontrol altına alamadıklarını ifade etti.

mutlu-gunlerine-golge-dustu3.jpg

Revan, “Mekanda tek bir yangın söndürme tüpü olduğunu ve onun da çalışmadığını” belirtirken, “Akrabalarımız, dostlarımız, sevdiklerimiz gitti. İki gün önce Haneen’in amcasını ve iki kızını gömdük. Dün onun diğer amcasını gömdük. Bugün onun kardeşi ve annesini gömdük” şeklinde konuştu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler