SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İş Bankası Resim Heykel Müzesi 29 Ekim’de Açılıyor

Türkiye İş Bankası Resim Heykel Müzesi, Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla 29 Ekim'de ziyarete açılacak.

Yayınlanma:
ABONE OL

Türkiye İş Bankası, İstiklal Caddesi’ndeki tarihî binasında 63 yıl süren hizmetin ardından, Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla gerçekleştirilen özel restorasyon çalışmalarını tamamladı.

Korunması gerekli kültür varlığı olarak tescillenen bina, İş Sanat çatısı altında Türkiye’nin yeni bir sanat merkezi haline gelecek

Türkiye İş Bankası Sanat Eserleri Koleksiyonu İlk Kez Sergilenecek

Müzedeki ilk sergide, Osman Hamdi Bey’den Şeker Ahmet Paşa’ya, Hoca Ali Rıza’dan İbrahim Çallı’ya birçok sanatçının 2 bin 700 civarında eserinin bulunduğu Türkiye İş Bankası Sanat Eserleri Koleksiyonundan seçilen 600’e yakın eser yer alacak.

İLGİLİ HABER Eceabat’ta Tarım Sektör Toplantısı Düzenlendi
Türkiye İş Bankası Resim Heykel Müzesi, Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla 29 Ekim'de ziyarete açılacak.

Müzenin kurucu küratörlüğünü mimar, sanat tarihçisi ve yazar Prof. Dr. Gül İrepoğlu üstlendi. Burçak Madran ise Müzeolojik Danışman olarak katkı sağladı.

Beyoğlu’nun kültürel kimliğinin kıymetli öğelerinden biri olan, 1900’lü yılların başında zemin katı ticari amaçlı, diğer katları konut olarak inşa edilen tarihi bina, bodrum ve zemin katların yanı sıra biri teras, 6 kattan oluşuyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler