SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Sancaktepe’de 3 Kardeşin Ölümüne İlişkin Bilirkişi Raporu Açıklandı

Sancaktepe’de 3 çocuğun cemevi inşaatının su dolu temeline düşerek hayatını kaybetmesiyle ilgili bilirkişi raporu açıklandı.

Yayınlanma:
ABONE OL

İstanbul’un Sancaktepe ilçesinde 3 küçük kardeşin cemevi inşaatının su dolu temeline düşerek hayatını kaybetmesiyle ilgili bilirkişi raporu açıklandı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, belediye görevlileri hakkında valilikten soruşturma izni talep edeceği bildirildi.

2 Ekim günü saat 21.00 sıralarında evden çıkan Berat, Baran ve Batuhan Sağın kardeşlerden bir daha haber alınamamıştı. Arama çalışmalarının ardından kayıp 3 çocuğun aynı mahalledeki bir inşaatın su dolu temelinde cansız bedenlerine ulaşıldı.

Olayla ilgili Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

İLGİLİ HABER Vakıflar Bölge Müdürlüğünden Edirne ve Kırklareli’nde Her Gün 500 Kişiye İftar
Sancaktepe’de 3 çocuğun cemevi inşaatının su dolu temeline düşerek hayatını kaybetmesiyle ilgili bilirkişi raporu açıklandı.

Başsavcılık konuyla ilgili bilirkişi raporu istedi.

NTV’nin haberine göre, bilirkişi raporunda Sancaktepe belediyesi görevlilerini kusurlu buldu.

Soruşturmayla ilgili açıklama yapan Başsavcılık, “Uzman bilirkişiler tarafından tanzim edilen rapor neticesinde asli ve tali kusuru tespit edilen Sancaktepe Belediyesi görevlileri hakkında İstanbul Valiliğinden soruşturma izni talep edilecektir” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Hilal Mahallesi Karşıyaka Caddesi yakınlarında oynayan 7 yaşındaki Berat, 9 yaşındaki Baran ve 11 yaşındaki Batuhan Sağın kardeşlerin 2 Ekim’de akşam saatlerinde kaybolması üzerine polis ekipleri arama çalışması başlatmıştı.

Arama çalışmaları sürerken, Hilal Mahallesi Gülpembe Sokak’taki bir inşaatın görevlisi, inşaatın yağmur suyuyla dolu temelinde çocuk cesedi görünce durumu polise bildirmiş, suyun tahliyesi sonrası 3 çocuğun cesedi ekiplerce çıkarılmıştı. Cesetlerin, kaybolan 3 kardeşe ait olduğu anlaşılmıştı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler