SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

“Vizeli Balkız Projesi” Kapsamında Tarla Günü Etkinliği Yapıldı

Vize Tarım ve Orman Müdürlüğünce tarla günü etkinliği düzenlendi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Sakarya Mısır Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ile işbirliği halinde gerçekleştirilen “Vizeli Balkız Projesi” kapsamında, Develi köyünde bulunan deneme sahasında yerli ve milli balkabağı çeşitlerinin hasadı gerçekleştirildi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Zeynep Şeyda Gürsu, proje ile ilçede üretilen bal kabağı çeşitlerini arttırmayı hedeflediklerini belirterek, yerli üretimin desteklenmesi ve tarımın geliştirilmesi amacıyla önemli adımlar attıklarını vurguladı.

“Vizeli Balkız Projesi”ni önemsediklerini ifade eden Gürsu, proje sayesinde kadın çiftçilerin de farklı ürünler üreterek piyasaya sürdüğünü kaydetti.

İLGİLİ HABER Eceabat’ta Tarım Sektör Toplantısı Düzenlendi
Vize Tarım ve Orman Müdürlüğünce tarla günü etkinliği düzenlendi.

Gürsu, tarımın önemli bir sektör olduğunu vurgulayıp tarıma katkı sunan herkese teşekkür etti.

Tarla günü etkinliğine, AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, Sakarya Mısır Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Ahmet Duman, Atatürk Toprak, Su ve Tarımsal Meteoroloji Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Gürbüz ve üreticiler katıldı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler