SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Afganistan’da 6.3’lük Deprem! Çok Sayıda Can Kaybı ve Yaralı Var

Afganistan'da şiddetli bir deprem meydana geldi. Yaşanan 6.3 şiddetindeki depremin ardından 320 kişi hayatını kaybetti.

Yayınlanma:
ABONE OL

Afganistan’ın Herat vilayetinde 6.3 şiddetinde büyük bir deprem meydana geldi. Yaklaşık 1.9 milyon insanın yaşadığı vilayette çok sayıda binanın hasar aldığı ve vatandaşların çoğunun bu felaketten etkilendiği söyleniyor.

Eyalet Afet Yönetimi Şefi Mosa Ashari tarafından yapılan açıklamada 6.3 şiddetindeki depremin ardından 320 kişinin hayatını kaybettiği ve binden fazla insanın da yaralandığı duyuruldu.

6.3’lük depremin ardından çok sayıda artçı deprem de meydana geldi. Art arda 6,3, 5,5, 4,7, 6,3, 5,9, 4,6 ve 4,8, ardından da 4,9 şiddetindeki artçı depremler oldu.

İLGİLİ HABER Tıra Arkadan Çarpan Yolcu Otobüsündeki 10 Kişi Yaralandı
Afganistan'da şiddetli bir deprem meydana geldi. Yaşanan 6.3 şiddetindeki depremin ardından 320 kişi hayatını kaybetti.

Geçen yıl Haziran ayında Afganistan’ın Paktika eyaletinde meydana gelen depremde binden fazla kişi hayatını kaybetmişti.

afgandeprem.jpg

BM’den Açıklama Geldi

Birleşmiş Milletler tarafından yapılan açıklamada, yaşanan deprem felaketinin ardından 320 kişinin hayatını kaybettiği ve çok sayıda yaralının olduğu duyuruldu. Enkaz altında kalan insanların olduğu da belirtilirken, kurtarma çalışmalarının devam ettiği ve yaklaşık 200 bin ailenin enkaz altında olduğu açıklandı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler