SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Bahçelievler’de Olan Doğal Gaz Patlamasında 1 Kişi Öldü 4 Kişi Yaralandı

Bahçelievler'de meydana gelen patlama, doğal gaz sıkışması nedeniyle gerçekleşti ve sonucunda 1 kişi hayatını kaybetti, 2'si ağır olmak üzere toplam 4 kişi yaralandı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Olay, Şirinevler Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi’ndeki bir binanın beşinci katındaki dairede meydana geldi. Patlamanın nedeni henüz tespit edilemedi.

Olayın ardından polis, sağlık ve itfaiye ekipleri hızla olay yerine yönlendirildi. Güvenlik güçleri, çevre güvenliği sağlamak için sokakları kapattı, aynı zamanda belediye ve AFAD ekipleri de binada kurtarma ve inceleme çalışmalarına başladılar.

Patlamanın etkisiyle binadan kopan molozlar çevredeki araçların üstüne düşerken çevredeki bazı binaların camları da kırıldı.

İLGİLİ HABER Bir Tırda 18 Kilo 240 Gram Esrar Ele Geçirildi
Bahçelievler'de meydana gelen patlama, doğal gaz sıkışması nedeniyle gerçekleşti ve sonucunda 1 kişi hayatını kaybetti, 2'si ağır olmak üzere toplam 4 kişi yaralandı.

Sokaktaki bir ağaç da patlamadan dolayı bir aracın üstüne devrildi.

İstanbul Valiliğinin sosyal medya hesabından “Bahçelievler ilçesi Şirinevler Mahallesi’nde bir binada meydana gelen ve doğal gaz sıkışması kaynaklı olduğu değerlendirilen patlamada ilk belirlemelere göre bir kişi hayatını kaybetmiş, 2’si ağır toplam 4 kişi de yaralanmıştır.” açıklaması paylaşıldı.

İstanbul Valisi Davut Gül de olayla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Patlamanın Etkisi Güvenlik Kamerasınca Kaydedildi

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Nöbetçi cumhuriyet savcısı, olay yeri incelemesi, delil tespiti için patlamanın yaşandığı dairede incelemelerde bulunuyor.

Bu arada patlama anı, olayın yaşandığı binada bulunan bir iş yerinin güvenlik kamerasınca kaydedildi. Görüntülerde, patlamanın etkisinden dolayı kameranın sarsılarak görüş açısının aşağıya doğru değişmesi ve daireden kopan molozlar ile cam kırıklarının yola düşmesi yer aldı.

“Çok Şiddetli Bir Patlama Sesi Duydum”

Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır ile Bahçelievler Kaymakamı Mehmet Boztepe olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

Bahadır, bir televizyona canlı yayında yaptığı açıklamada, bir sokakta doğal gaz patlaması meydana geldiğini ve ona bağlı olarak da yangın çıktığını belirtti.

Bölgeye, itfaiye, sağlık ve zabıta ekiplerinin sevk edildiğini, itfaiyenin yangına müdahale ettiğini aktaran Bahadır, patlamanın gerçekleştiği binanın belediyenin ana binasına yakın olduğunu kaydetti.

Çok şiddetli bir patlama sesi duyduğunu dile getiren Bahadır, “Hatta ‘Bina mı çöktü veya yıkımda bir şey mi oldu?’ diye düşündüm. Arkadaşları gönderdik, en üst katta doğal gaza bağlı olduğunu söylediler.” diye konuştu.

Bahadır, yangının bitişikteki binalara sıçramaması için itfaiyenin gerekli tedbirleri aldığını, bölgedeki bazı binalarda yaşayan insanların tahliye edildiğini kaydetti.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler