SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Emniyet Genel Müdürlüğü Denetimlerini Sıklaştırdı

Emniyet Genel Müdürlüğünce (EGM) ülke genelinde hız ile motosiklet ve motorlu bisikletlere yönelik denetim yapıldı.

Yayınlanma:
ABONE OL

EGM’den yapılan denetimlere yönelik bir açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre trafik güvenliğinin sağlanması ve kural ihlalleri nedeniyle meydana gelebilecek kazaların önlenmesi amacıyla 10-12 Ekim tarihlerinde ülke genelinde denetim gerçekleştirildi.

Denetim kapsamında, 23 bin 113 motosiklet ve motorlu bisiklet sürücüsü denetlendi. 3 bin 90 sürücü ve yolcunun kask kullanmadığı tespit edildi.

Denetimlerde 1014 sürücünün belgesiz olarak motosiklet ve motorlu bisiklet kullandığı, 285 sürücünün ise tescil belgesi ile plakasının uygun durumda olmadığı tespit edildi.

İLGİLİ HABER Biga’da 1 Kilo 283 Gram Uyuşturucu Ele Geçirildi
Emniyet Genel Müdürlüğünce (EGM) ülke genelinde hız ile motosiklet ve motorlu bisikletlere yönelik denetim yapıldı.

Denetimlerde ek olarak 375 motosikletin zorunlu mali sorumluluk sigortasının yapılmadığı tepit edildi. İhlalde bulunan 7 bin 380 kişiye ceza kesildi.

Denetimler kapsamında radarla hız kontrolü de gerçekleştirildi. 9-11 Ekim’de ülke genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen hız denetimlerinde, hız ihlali yaptığı tespit edilen 20 bin 416 araç ve sürücüsüne işlem uygulandı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler