SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erdoğan’dan İsrail’e Dur Çağrısı

İsrail, Filistin'e yönelik saldırılarının şiddetini artırmışken, bir açıklama da Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’e sivillere yönelik saldırılarını durdurma çağrısında bulundu.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bu çağrısını açıklayan Erdoğan, ”İsrail yönetimi, hatadan geri dönmek, devlet aklıyla hareket etmek yerine, bölge dışı aktörlerin de kışkırtmasıyla örgüt gibi davranmaktadır.” dedi.

Gazze’ye yönelik gerçekleştirilen bu saldırıların; acı, ölüm ve gözyaşından başka hiçbir şey getirmeyeceğinin vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Çocukları, kadınları, sivilleri katlederek; hastaneleri, okulları, camileri, kiliseleri bombalayarak güvenliğin sağlanamayacağı açıktır. Zulümle âbâd olunmaz.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Arama Kurtarma Eğitimi Alan Güvenlik Korucuları Çığ Tatbikatı Yaptı
İsrail, Filistin'e yönelik saldırılarının şiddetini artırmışken, bir açıklama da Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi.

Tüm devletleri ve ulusları ateşkesin olması için destek olmaya davet eden Erdoğan, ”İsrail yönetimine sivillere yönelik saldırılarının kapsamını asla genişletmemesi ve soykırıma varan operasyonlarını derhâl durdurması çağrımızı yineliyorum. Müslümanların, Yahudilerin, Hristiyanların ve bu topraklarda yaşayan herkesin emniyetini garanti edecek yeni mekanizmaların kurulmasıyla bölgemizin kalıcı istikrara kavuşacağına inanıyoruz. Türkiye, daha fazla masum kanının akmaması, daha fazla insani trajedinin yaşanmaması ve Filistin’deki çatışmaların geri dönülmez noktaya varmadan çözümü için üzerine düşeni yapmaya devam edecektir.” dedi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler