SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

FETÖ Soruşturması Kapsamında Dolandırıcılık Operasyonu

İki istifa etmiş hakim, Maliye Bakanlığı tarafından ihraç edilmiş bir personel ve özel sektörde çalışan dört şüpheli hakkında yürütülen FETÖ soruşturmasında, bu kişilerin incelenen dosyaları kapatma vaadi verdikleri tespit edildi.

Yayınlanma:
ABONE OL

İstanbul merkezli bir operasyon, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması altında olan kişileri dolandırdığı tespit edilen dört şüpheliden üçünün yakalanmasıyla sonuçlandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan operasyon, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirildi. Yapılan çalışmalar sonucunda, FETÖ üyeliği suçlamasıyla soruşturma altında olan kişilerin, dosyalarını farklı yöntemlerle kapatma vaadinde bulunan şüpheliler tarafından dolandırıldığı belirlendi.

İncelemede, haklarında soruşturma bulunan kişilere ulaşan şüphelilerin, bu soruşturmaların takipsizlik, beraat veya Yargıtaydan hüküm kesinleşmeden kapatma gibi yöntemlerle düşürüleceği vaadinde bulundukları ortaya çıktı.

İLGİLİ HABER Bir Tırda 18 Kilo 240 Gram Esrar Ele Geçirildi
İki istifa etmiş hakim, Maliye Bakanlığı tarafından ihraç edilmiş bir personel ve özel sektörde çalışan dört şüpheli hakkında yürütülen FETÖ soruşturmasında, bu kişilerin incelenen dosyaları kapatma vaadi verdikleri tespit edildi.

Aralarında 2 istifa etmiş hakim, ihraç edilmiş Maliye Bakanlığı personeli ile özel sektör çalışanının bulunduğu anlaşılan toplam 4 şüphelinin kimlik ve adreslerini belirleyen polis, İstanbul ve Ankara’daki adreslere eş zamanlı baskın düzenledi.

Şüphelilerden birinin cezaevinde olduğu tespit edilirken 3’ü ise gözaltına alındı.

Operasyonda ele geçirilen dijital malzemelerin incelenmesinin ardından suç şebekesinin takipsizlik, beraat, tahliye gibi her adli sonuç için farklı meblağlarda paralar talep ettiği ve fiyat tarifesi uygulayarak dolandırıcılık yaptığı belirlendi.

Yakalanan şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler