SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kayseri Valisi’nden 24 Temmuz iletisi

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Basından Sansürün Kaldırılış tarihi olan 24 Temmuz'a özel bir ileti yayımlandı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılması ile toplumun şeffaf haberlere ulaşma özgürlüğünün birinci adımı olan 24 Temmuz tarihini, her yıl Gazeteciler ve Basın Bayramı ile birlikte “Basından Sansürün Kaldırılışının” yıldönümü olarak kutlanıldığını hatırlatan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, şu tabirleri kullandı: “Toplumumuzda meydana gelen olaylar hakkında kamuoyunu objektif, tarafsız ve gerçek bilgilendirmek basınımızın temel vazifesidir. Böylesine değerli bir misyonu üstlenen gazetecilerin, bu prensipler doğrultusunda ortaya koydukları emek, efor ve uğraşları takdire şayandır.

Kamu idaresi ve vatandaşlarımız ortasındaki bağlantılarda değerli bir vazife üstlenen basınımızın, vatandaşlarımızın gözü, kulağı ve sesi olarak, onların yanlışsız bilgilendirilmesi ve haber alma haklarının en düzgün biçimde gerçekleşmesi için ortaya koyacakları çalışmalar büyük ehemmiyet arz etmektedir. Gerek ülkemizin gerekse vilayetimizin her alanda hedeflenen muvaffakiyete ulaşmasında ve bu muvaffakiyetin ülkemiz ve ilimiz iktisadına olumlu tarafta yansımasına, basın mensuplarımızın gösterdikleri hassaslık ve bu mevzuda yaptıkları başarılı çalışmalar büyük katkı sağlamaktadır. Toplumun süratli, hakikat, tarafsız haber alma hakkını temin etmek ismine mesai mefhumu gözetmeksizin özveri ile çalışan; kurumlar ile bireyler ortasında köprü vazifesi üstlenen basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, sıhhat, muvaffakiyet ve iyilikler dilerim.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler