SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Ünlü İsimler İsrail-Filistin Çatışmasına Son Verilmesi İçin ABD Başkanı’na Mektup Gönderdi

Hollywood'un önde gelen 57 ismi, İsrail-Filistin çatışmasının derhal sona ermesi için ABD Başkanı Joe Biden'a açık bir mektup gönderdi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Hollywood’un saygın isimleri, aralarında Kristen Stewart, Oscar Isaac, Cate Blanchett, Mark Ruffalo ve Joaquin Phoenix’in de bulunduğu 57 ünlü isim, Artists4ceasefire.org tarafından organize edilen mektubu imzalayarak ABD Başkanı Joe Biden’a seslendi. Mektupta, Gazze’deki bombalamanın durdurulması, insani yardımın ulaştırılması ve rehinelerin güvenli bir şekilde serbest bırakılması çağrısında bulunuldu.

Sanatçılar ve savunucular olarak bir araya gelen Hollywood yıldızları, mektupta, “ABD Başkanı olarak sizden, bir can daha kaybedilmeden Gazze ve İsrail’de gerilimin derhal düşürülmesi ve ateşkes çağrısı yapmanızı rica ediyoruz” ifadelerini kullandı. Mektupta ayrıca, geçtiğimiz bir buçuk hafta içinde yaşanan 5.000’den fazla ölümün felaket olduğuna vurgu yapılarak, tüm yaşamların kutsal olduğuna inanıldığı belirtildi.

İNSANLIK İÇİN ATEŞKES

Hollywood’un güçlü isimleri, ABD Başkanı Biden’a hitaben yazılan mektupta, “ABD’nin acılara son vermede hayati bir diplomatik rol oynayabileceğine inanıyoruz” ifadelerine yer verdi.

İLGİLİ HABER Ozan Güven Ve Eski Sevgilisinin Karşılıklı Yargılandıkları Dava Sürüyor
Hollywood'un önde gelen 57 ismi, İsrail-Filistin çatışmasının derhal sona ermesi için ABD Başkanı Joe Biden'a açık bir mektup gönderdi.

unlulerden-mektup2.jpg

Mektupta ayrıca Birleşmiş Milletler, UNICEF, Sınır Tanımayan Doktorlar ve diğer kurumlar üzerinden uluslararası yardım çağrısında bulunularak, Gazze’de yaşayan 2 milyon insanın yarısının çocuk olduğu ve insani yardımın ulaşmasına izin verilmesi gerektiği vurgulandı.

MEKTUBU İMZALAYAN ÜNLÜLER

İşte o mektup ve listede yer alan ünlü isimler;

“Sayın Başkan Biden, Sanatçılar ve savunucular olarak ama en önemlisi İsrail ve Filistin’de yaşanan yıkıcı can kayıplarına ve ortaya çıkan dehşete tanık olan insanlar olarak bir araya geliyoruz.ABD Başkanı olarak sizden, bir can daha kaybedilmeden Gazze ve İsrail’de gerilimin derhal düşürülmesi ve ateşkes çağrısı yapmanızı rica ediyoruz. Geçtiğimiz bir buçuk hafta içinde 5.000’den fazla insan öldürüldü; vicdan sahibi her insan bu sayının felaket olduğunu bilir. İnanç ve etnik köken ne olursa olsun tüm yaşamın kutsal olduğuna inanıyoruz ve Filistinli ve İsrailli sivillerin öldürülmesini kınıyoruz.Yönetiminizi ve tüm dünya liderlerini Kutsal Topraklardaki tüm yaşamları onurlandırmaya ve gecikmeden ateşkes çağrısında bulunmaya ve bunu kolaylaştırmaya, Gazze’deki bombalamaya son verilmesine ve rehinelerin güvenli bir şekilde serbest bırakılmasına çağrıda bulunuyoruz. Gazze’de yaşayan iki milyon kişinin yarısı çocuk, üçte ikisinden fazlası ise evlerini terk etmek zorunda kalan mülteciler ve onların torunlarından oluşuyor. İnsani yardımın onlara ulaşmasına izin verilmelidir.ABD’nin acılara son vermede hayati bir diplomatik rol oynayabileceğine inanıyoruz ve ABD Kongresi, UNICEF, Sınır Tanımayan Doktorlar, Uluslararası Kızılhaç Komitesi ve diğer pek çok kurumdan sesimizi duyuruyoruz. Hayat kurtarmak ahlaki bir zorunluluktur. UNICEF’in sözlerini tekrarlamak gerekirse, “Merhamet ve uluslararası hukuk üstün gelmelidir.”Bu yazının yazıldığı an itibariyle, son 12 günde Gazze’ye 6.000’den fazla bomba atıldı; bu da her 15 dakikada bir çocuğun öldürülmesiyle sonuçlandı.”

 1. Alfonso Cuarón
 2. Alia Shawkat
 3. Alyssa Milano
 4. Amanda Seales
 5. Amber Tamblyn
 6. Amerika Ferrera
 7. Andrew Garfield
 8. Ani DiFranco
 9. Anoushka Shankar
 10. Aria Mia Loberti
 11. ASAP Nast
 12. Ayo Edebiri
 13. Bassam Tarık
 14. Bassem Youssef
 15. Belly
 16. Bonnie Wright
 17. Caroline Polachek
 18. Cate Blanchett
 19. Channing Tatum
 20. Charm La’Donna
 21. Cherien Dabis
 22. Darius Marder
 23. David Cross
 24. David Oyelowo
 25. Deb Never
 26. Dev Hynes
 27. Diplo
 28. Dominique Fishback
 29. Dominique Thorne
 30. Dua Lipa
 31. Elvira Lind
 32. Elyanna
 33. Farah Bsaiso
 34. Fatima Farheen Mirza
 35. Florence Pugh
 36. Hasan Minhaj
 37. Hend Sabry
 38. Ilana Glazer
 39. Indya Moore
 40. James Schamus
 41. Jeremy Strong
 42. Jessica Chastain
 43. Jessie Buckley
 44. Joaquin Phoenix
 45. Jon Stewart
 46. Kathryn Grody
 47. Kaytranada
 48. Kehlani
 49. Kristen Stewart
 50. Lauren Jauregui
 51. Macklemore
 52. Mandy Patinkin
 53. Mahershala Ali
 54. Margaret Cho
 55. Mark Ruffalo
 56. May Calamawy
 57. Michael Malarkey
 58. Michael Moore
 59. Michael Shannon
 60. Michael Stipe
 61. Michelle Wolf
 62. Miguel
 63. Mo Amer
 64. Natalie Merchant
 65. Oscar Isaac
 66. Quinta Brunson
 67. Rachel Sennott
 68. Ramy Youssef
 69. Raveena Aurora
 70. Riz Ahmed
 71. Rooney Mara
 72. Rosario Dawson
 73. Rowan Blanchard
 74. Ryan Coogler
 75. Sandra Oh
 76. Sebastian Silva
 77. Shailene Woodley
 78. Shaka King
 79. SimiHaze
 80. Stephanie Suganami
 81. Susan Sarandon
 82. Taylour Paige
 83. Tommy Genesis
 84. Tony Kushner
 85. V (eski adıyla Eve Ensler)
 86. Vic Mensa
 87. Victoria Monét
 88. Wallace Shawn
 89. Wanda Sykes
 90. Yara Shahidi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler