SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy’un Kudüs Hassasiyeti Yayına Damga Vurdu

Habertürk TV’de canlı olarak ekrana gelen ‘Mehmet Akif Ersoy İle Nedir Ne Değildir?’ programının kjsinde Kudüs, İsrail’in kendi olarak gösterildi. Sunucu Mehmet Akif Ersoy ise derhal rejiye müdahale ederek duruma tepki gösterdi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Türk televizyonları, abluka altındaki Gazze’nin İsrail tarafından bombalanması ve Hamas-İsrail çatışmalarına ilişkin son gelişmeleri bölgeden takip ederek Türk kamuoyuna ulaştırma devam ediyor.

Gazeteci Çetiner Çetin de son gelişmeleri aktarmak üzere çalıştığı Habertürk TV’de ‘Mehmet Akif Ersoy İle Nedir Ne Değildir?’ programına bağlandı. Programın rejisi Çetiner için kj bandına “Çetiner Çetin İsrail’in Kudüs kentinden bildiriyor” yazması dikkat çekti.

İSRAİL’İN KENTİ KUDÜS İBARESİNİ KALDIRTTI

Programı hazırlayıp sunan gazeteci Mehmet Akif Ersoy ise hemen reji ve yönetmeni uyararak banttaki ‘İsrail’in kenti Kudüs’ ibaresinin kaldırılmasını istedi.

İLGİLİ HABER Kocaeli Valisi Yavuz, AA’nın 104. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı
Habertürk TV’de canlı olarak ekrana gelen ‘Mehmet Akif Ersoy İle Nedir Ne Değildir?’ programının kjsinde Kudüs, İsrail’in kendi olarak gösterildi. Sunucu Mehmet Akif Ersoy ise derhal rejiye müdahale ederek duruma tepki gösterdi.

“İSRAİL’İN KUDÜS KENTİ DİYE BİR KENT YOK”

Teknik ekibe seslenen gazeteci Ersoy, “İsrail’in Kudüs kenti yazısını alır mısınız lütfen? ‘Kudüs’ten bildiriyor’ diye düzeltir misiniz? İsrail’in Kudüs kenti diye bir kent yok.” ifadelerini kullandı.

Sunucu Ersoy’un yerinde müdahalesi sonrası banttaki İsrail’in Kudüs kenti ifadesi düzeltildi.

Ersoy’un Kudüs hassasiyeti yayına damga vururken sosyal medyada da takdirle karşılandı.

UZUN YILLAR GAZZE İŞGALİNİ TAKİP ETTİ

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy, Anadolu Ajansı’nda (AA) muhabirlik yaptığı dönemde Gazze’deki zulmü yakından takip etmesiyle biliniyor. Ersoy’un Tünel Gazze’de Yaşamak isimli bir de kitabı bulunuyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler